Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookiesGimp - grafika
Dobre programy - tutoriale
Rne
Kcik pocztkujcego

Gimp Program do obróbki zdjęć po polsku - Gimp

    Gimp jest znakomitym programem graficznym. Do tego jest on darmowy, nawet do zastosowań komercyjnych. Pomimo, że jego komercyjny odpowiednik Photoshop jest o wiele bardziej rozbudowany, to większość rzeczy, jakie robimy w Photoshopie możemy zrobić za pomocą Gimpa.


Darmowy program do obróbki zdjęć po polsku

     Wiele firm, lub które nie chcą z jakiegoś powodu  kupować drogiego oprogramowania (np. korzysta z programu graficznego sporadycznie) korzysta z gimpa.
Gimpa można instalować w Windowsie XP, lub w Viście czy Windows 7 (no i oczywiście w Linuxie).

Jeśli zatem potrzebujesz dobrego programu do obróbki zdjęć, tworzenia grafiki na potrzeby strony WWW, lub nawet do profesjonalnego tworzenia stron WWW to program ten powstał właśnie w tym celu i jest godny polecenia.

Wygląd gimpa:

Gimp - Wygląd programu

Zaletą gimpa jest:

  • całkowita darmowość
  • wyjątkowo duże możliwości obróbki grafiki
  • jest lepszy od wielu komercyjnych programów graficznych, swym wyglądem i możliwościami przypomina właśnie taki produkt
  • duże ilości materiałów w sieci opisujących to narzędzie.

Wady: 

  • mniej rozbudowany od kultowego Photoshopa

Jeśli ktoś planuje późniejszą pracę w Photoshopie to problemem będzie spora różnica w układzie ikonek i w skrótach klawiszowych, które są zupełnie inne i mogą się później mocno mieszać, częściowo jest na to rada można zainstalować wersję GimpShop - wówczas układ menu będzie zbliżony do Photoshopa!

Różne

copyright © Pcwiedza.pl