Animacja 2d
Tworzenie gier 2D i 3D

Montaż filmu
Grafika 3D
Tworzenie muzyki
Kcik pocztkujcego

Gimp Animacja postaci w Toon Boom

    Wykonamy teraz uproszczoną animację ruchu postaci. Przy zjeżdżaniu pingwiny nie będą wykonywać dodatkowych ruchów. Animacją postaci jako takiej myślę, że zajmiemy się później.

    Zanim jednak zaczniemy animować warto przyjrzeć się narzędziom jakie mamy dostępne.

toon_boom_13.jpg

Po lewej stronie wybieramy drugie narzędzie czyli "Transform", gdyż pierwsze narzędzie nie tworzy klatek kluczowych a jak wiadomo początek ruchu musi być zainicjowany w klatce kluczowej. Oznacza to, że musimy zacząć od klatki kluczowej i zakończyć na klatce kluczowej. To co pomiędzy klatkami kluczowymi zostanie przez program dorobione.

Przy tak prostym ruchu jak ten wystarczy rozmieścić pingwiny na starcie a następnie w ostatniej klatce przesunąć je tam gdzie mają dotrzeć i to będzie cała nasza animacja!

Dobrze, zatem wybieramy drugie narzędzie, które automatycznie zrobi nam klatki kluczowe, gdy coś przesuniemy.

Teraz musimy zaznaczyć wszystkie elementy, które będą przesuwane. Najprościej będzie to zrobić przytrzymując klawisz shift klikać po koleji na obiektach, które mają się przesuwać.

W kolejnym kroku trzeba by było zrobić klatki kluczowe w pierwszej klatce w poszczególnych elementach, ale prościej będzie przesunąć nasze zaznaczone obiekty na szczyt górki i automatycznie mamy klatki kluczowe utworzone.

toon_boom_14.jpg

Teraz pozostaje przejść na ostatnią klatkę filmu, znowu zaznaczyć wszystkie obiekty, które mają się przemieścić pod iglo i je po prostu przesunąć, mając wybrane narzędzie "Transform".

Animacja jest teraz gotowa!

Włączmy play i zobaczmy co na niej widać...Czytaj dalej: Import postaci i elementów
Warning: include_once(includes/rss_fetch.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/grafika/includes/funkcje.php on line 531

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'includes/rss_fetch.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php52/usr/share/pear:/opt/alt/php52/usr/share/php') in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/grafika/includes/funkcje.php on line 531

Różne

copyright © Pcwiedza.pl