Animacja 2d

Montaż filmu
Grafika 3D
Tworzenie muzyki
Kcik pocztkujcego

Gimp Filtry w VirtualDub

    Kontynuując cykl artykułów na temat filtrów w VirtualDub ukażemy na przykładzie co jeszcze można zrobić z uruchomionym już filtrem na materiale wideo.

Uruchomienie danego filtru na naszym filmie nie oznacza jego zmianę lecz nałożenie jakby powłoki - folii, która np. będąc zielona i przeźroczysta przebarwia zdjęcie ale nie dokonuje na nim żadnych zmian. To rozwiązanie jest bardzo dobre, gdyż w każdej chwili możemy kliknąć na filtrze i go wyłączyć lub też go usunąć. Widać to niżej na zdjęciu.

virtual_dub_12.jpg

By zmodyfikować lub usunąć albo też chwilowo wyłączyć dany filtr wystarczy ponownie wejść do menu Video->Filters... i w okienku które się wówczas uruchomi albo:

  • wyłączyć/włączyć filtr poprzez odznaczenie go obok jego nazwy
  • Usunąć go całkowicie za pomocą guzika Delete
  • lub też poprzez dwukrotne kliknięcie uruchomić ponownie menu jego ustawić i np. zmniejszyć intensywność kolorowania na zielono, by uzyskać mniej fioletową chmurę...
virtual_dub_13.jpg

Przykładowo wyłączenie filtru "brightness" spowoduje, że efekt fioletowych chmur jeszcze się spotęguje.

No dobrze co zatem zrobić, by wyeliminować ten efekt? Jednym ze sposobów jest taka manipulacja kolorystyką nasyceniem i poziomami, by chmury całkowicie zniknęły, co ukarzemy w następnym artykule.

 

Czytaj dalej: Jak rozjaśnić film?

Różne

copyright © Pcwiedza.pl