Animacja 2d

Montaż filmu
Grafika 3D
Tworzenie muzyki
Kcik pocztkujcego

Gimp Jak podzielić film na kawałki?

    Jak pociąć film na kawałki w Windows Media Player? Dość prosto. Ukażemy to na przykładzie kontynuując jednocześnie artykuł o obracaniu filmu tym razem jego fragmentu.

Jak obrócić fragment filmu?

    Co zrobić, gdy tylko część filmu jest odwrócona czyli operator kamery tylko na chwilę zmienił jej układ o 90 stopni? Wówczas musimy precyzyjnie wyłuskać miejsce, gdzie nastąpiło obrócenie kamery a następnie film podzielić na dwie lub trzy części i odwrócienie wykonać tylko na fragmencie, który jest wadliwy.

movie_maker_12.jpg

Załóżmy, że chcemy film podzielić w zaznaczonych na zdjęciu obok miejscach.
W rzeczywistości trzeba dokładnie co do klatki wyznaczyć miejsca, gdzie następuje odwrócenie obrazu.

Następnie naciskamy guzik przy odtwarzaczu filmu, co jest zaznaczone w czerownej elipsie obok. Efekt będzie taki, że klip zostanie podzielony na dwie części. Gdy jednak za jakiś czas w tym samym filmiku następuje ponowne obrócenie obrazu wówczas musimy znaleźć to miejsce i znów dokonać podziału.

movie_maker_13.jpg

Otrzymamy wtedy jeden filmik podzielony na trzy części. Wchodzimy wówczas na ten środkowy - obrócony i uruchamiamy funkcję obróć przeciągając ją z puli efektów "Przejrzyj efekty wideo" na środkowy clip filmowy. Efekt widoczny jest obok.Czytaj dalej: Import plików do Windows Movie Maker
Różne

copyright © Pcwiedza.pl