Animacja 2d
Tworzenie gier 2D i 3D

Montaż filmu
Grafika 3D
Tworzenie muzyki
Kcik pocztkujcego

Gimp Jak połączyć filmy - efektowne przejścia wideo

   Gdy potrzebujemy połączyć dwa filmy lub zdjęcia wówczas możemy skorzystać z twardych przejść bez żadnych efektów specjalnych, ale nie zawsze będzie to profesjonalnie wyglądać. W wielu przypadkach lepiej będzie dodać stopniowe rozjaśnianie, przechodzenie lub też zastosować inne przejście.

    Standardowo możemy w Windows Movie Maker dodać film jeden za drugim i nic więcej nie robić. Wtedy właśnie otrzymamy film w którym ostatnia klatka poprzedniego się kończy a natychmiast zaczyna się pierwsza klatka nowego. Zobaczmy jak to zrobić a później dodamy dodatkowo ciekawy efekt płynnego przejścia pomiędzy filmami. Zatem do dzieła!

movie_maker_03.jpg

Umieszczamy pierwszy film na linii czasu "łapiąc go" myszą i upuszczając na linii czasu a następnie postępujemy tak samo z drugim filmem, czyli łapiemy drugi clip i umieszczamy go tam gdzie się kończy pierwszy co jest zaznaczone czerwonym okręgiem obok.

Gdy teraz uruchomimy play w okienku do wyświetlania filmów po prawej stronie to zobaczymy, że przejście jest twarde, natychmiastowe bez żadnych dodatkowych efektów. Po prostu kończy się film pierwszy a drugi brutalnie zaczyna.

movie_maker_04.jpg

Dodajmy więc jakieś przejście pomiędzy tymi filmami. By tego dokonać klikamy na "Przejrzyj przejścia wideo" w menu po lewej stronie.

 Oczywiście musimy być w trybie "Zadania", gdyż będąc na "Kolekcjach" wtedy klikamy na "przejścia wideo", gdyż i z tego poziomu są one dostępne.

Następnie wybieramy konkretne przejście wideo np. "Pikselizacja", co zostało tu wybrane i naciskamy play patrząc jaki da to efekt. Jeśli nam się on podoba to pozostaje już tylko dodanie go do naszego filmu.

movie_maker_05.jpg

Łapiemy wtedy myszą dany efekt wideo a następnie upuszczamy go pomiędzy dwa filmy na osi wideo.

Wtedy program Movie Maker sam dokona łagodnego przejścia wcześniejszego filmu z kolejnym.
Zobaczmy jak to wygląda w praktyce przesuwając bieżące miejsce kursora na efekt przejścia i dajmy play.Profesjonalne przejścia wideo

    Jeśli chodzi o przejścia wideo warto podejrzeć jak to robią profesjonaliści czyli zobaczyć jakikolwiek film i sprawdzić czy np. ktokolwiek używa efektu dziurka od klucza... Wydaje się raczej, że raczej rzadko no chyba, że ktoś właśnie otwiera drzwi i przejście to nawiąże do aktualnie panującej sytuacji w filmie.

Co więc trzeba brać pod uwagę przy tworzeniu profesjonalnych filmów? Efekty są jak najbardziej wskazane ale trzeba je stosować z umiarem oraz odpowiednio dostosowane do typu filmu, który właśnie tworzymy. Na inne przejścia możemy sobie pozwolić tworząc teledysk a zupełnie innych powinniśmy użyć w filmie dokumentalnym czy dramacie, gdzie efekt np. "dziurka od klucza" w przeważającej większości przypadków byłby raczej czymś śmiesznym aniżeli sensownym.

Nie będę tu opisywał wszystkich efektów po koleji bo są one proste do zastosowania i lepiej je przetestować niż tracić czas na dalszy opis o nich. Zachęcam więc do testowania i jednocześnie zapraszam do następnego artykułu czyli:Czytaj dalej: Import plików do Windows Movie Maker
Warning: include_once(includes/rss_fetch.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/grafika/includes/funkcje.php on line 531

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'includes/rss_fetch.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php52/usr/share/pear:/opt/alt/php52/usr/share/php') in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/grafika/includes/funkcje.php on line 531

Różne

copyright © Pcwiedza.pl