Animacja 2d
Tworzenie gier 2D i 3D

Montaż filmu
Grafika 3D
Tworzenie muzyki
Kcik pocztkujcego

Gimp Jak zarządzać światłem w filmie?

   Nieraz mogą nas nurtować pytania jak dodać światło w filmie, jak nim zarządzać i czy trzeba to zrobić fizycznie na etapie nagrywania filmu? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć w tym artykule.

Program Adobe Premiere Elements ma dość spore możliwości jeśli chodzi o dodawanie światła, flary. Dzięki temu w jakimś zakresie da się manipulować nieco oświetleniem dodając np. światło typu reflektor. Zobaczmy z resztą to na przykładzie.

 

adobe_premiere_elements_16.jpg

Załóżmy, że do filmu chcemy dodać światło. Wybieramy zatem z efektów filmowych funkcję "Lighting Effects" i przeciągamy ją na nasz clip filmowy. Zostanie wówczas dodane światło, które możemy edytować oprócz suwakami również za pomocą zaznaczenia i węzłów roboczych co widać na zdjęciu obok.

Sterując widokiem możemy poszerzyć obszar światła lub je nieco rozproszyć, by nie tworzyć aż tak skupionego jak reflektor światła.

adobe_premiere_elements_17.jpg

Po dodaniu efektu sandardowo możemy dokonywać zmian parametrów światła w oknie "Applied Effects", co jest z resztą widoczne obok na zdjęciu.
Możemy tu wybierać rodzaj światła czyli np. światło kierunkowe jak również jego kolor, który tu został ustawiony na czerwony oczywiście tylko chwilowo.

Zauważmy, że możemy dodawać niejedno światło co jest umieszczone w oknie Efektach dodanych jako Light 1, Light 2 itd.

Jeśli chodzi o pozostałe ustawienia to pozwalają one na rozszerzenie czy też zwężenie słupa światła. Najlepiej jest to samemu wykonać.


Czytaj dalej: Poprawa jakości filmu
Warning: include_once(includes/rss_fetch.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/grafika/includes/funkcje.php on line 531

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'includes/rss_fetch.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php52/usr/share/pear:/opt/alt/php52/usr/share/php') in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/grafika/includes/funkcje.php on line 531

Różne

copyright © Pcwiedza.pl