Animacja 2d
Tworzenie gier 2D i 3D

Montaż filmu
Grafika 3D
Tworzenie muzyki
Kcik pocztkujcego

Gimp Kolorowanie postaci w Toon Boom Studio

   Gdy narysujemy coś, lub kogoś w Toon Boom Studio to prawdopodobnie będziemy chcieli tą postać pokolorować. W tym artykule ukarzemy jakie narzędzia są w tym programie dostępne.

Kolorowanie jest dość proste i intuicyjne.

toon_boom_30.jpg

Wystarczy wybrać narzędzie wypełniania, odpowiedni kolor z palety kolorów a następnie klikać w zamknięte pola, które mają być wypełnione wybranym uprzednio kolorze.

Wydawać by się mogło, że wszystko jest banalne i proste a jednak nie do końca. Schody zaczynają się wtedy, gdy mamy przestrzenie niezamknięte. Wówczas albo nie będzie się dało kolorować, albo też pokoloruje się więcej niż byśmy tego chcieli. Jak temu zaradzić?

toon_boom_31.jpg

Zobaczmy na przykład obok. Kolorujemy tułów a konkretnie sweter na żółto. Przy okazji szyja staje się też żółta. Załóżmy, że nie chcemy dodatkowego konturu tworzyć. Jak wówczas pokolorować szyję na kolor skóry?

Musimy wtedy przełączyć na chwilę narzędzie wypełniania w tryb domykania szczelin.

toon_boom_31.jpg
Wybieramy wówczas narzędzie "Close Gap", lub "Stroke" zamiast wiaderka z farbą i rysujemy sztuczną, niewidoczną krawędź oddzielającą szyję od swetra.
toon_boom_33.jpg
Następnie z powrotem przełączamy narzędzie na wiaderko z farbą i wypełniamy szyję kolorem skóry.
toon_boom_34.jpg
A oto efekt końcowy kolorowania postaci.

 

Czytaj dalej: Tworzenie animacji - tutorial
Warning: include_once(includes/rss_fetch.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/grafika/includes/funkcje.php on line 531

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'includes/rss_fetch.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php52/usr/share/pear:/opt/alt/php52/usr/share/php') in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/grafika/includes/funkcje.php on line 531

Różne

copyright © Pcwiedza.pl