Animacja 2d
Tworzenie gier 2D i 3D

Montaż filmu
Grafika 3D
Tworzenie muzyki
Kcik pocztkujcego

Gimp Konwersja dźwięku w filmie

   Kolejnym tematem wartym poruszenia jest konwersja dźwięku w filmie czyli możliwość jego ewentualnego skompresowania lub pozostawienia go w oryginalnej postaci w programie VirutalDub.

   Po co właściwie ta cała konwersja dźwięku w filmie?

    Otóż jak wiemy na płycie CD mieści się z reguły kilkanaście utworów muzycznych lub trochę więcej krótszych. Wszystko to za sprawą tego, że nieskompresowana muzyka zajmuje sporo miejsca podobnie z resztą jak również nieskompresowane wideo. Natomiast na płycie z utworami mp3 mieści się kilka a nawet kilkanaście płyt CD w zależności od użytego stopnia kompresji. Gdy odtwarzamy film na standardowym telewizorze wówczas czy będzie to mp3 czy nieskompresowane audio może nie mieć większego znaczenia lub być prawie niezauważalne. Dlatego też warto skompresować oprócz obrazu również i dźwięk uzyskując dobrej jakości zarówno obraz jak i dźwięk zajmujący dość mało miejsca.

Jak skompresować dźwięk w filmie w VirtualDub?

virtual_dub_22.jpg

Jak zwykle na początek ładujemy film do programu a następnie wybieramy "Full processing mode", które uaktywni opcję Compression... w tym samym menu. Gdy nie dokonamy tej zmiany dźwięk nie będzie poddawany obróbce i zostanie przepisany do pliku wyjściowego w oryginalnej formie.

virtual_dub_23.jpg

Teraz gdy Compression jest już aktywne kliamy na nim i wybieramy odpowiedni dla nas format dźwięku. Gdy wybierzemy różne kodeki otrzymamy po prawej stronie różne opcje, które są dostępne przy zmianie na dany kodek, co jest zaznaczone w czerwonej elipsie obok. Poniżej zaś znajduje się informacja jakie parametry będą przypisane do dźwięku w pliku wynikowym.Czytaj dalej: Jak rozjaśnić film?
Warning: include_once(includes/rss_fetch.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/grafika/includes/funkcje.php on line 531

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'includes/rss_fetch.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php52/usr/share/pear:/opt/alt/php52/usr/share/php') in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/grafika/includes/funkcje.php on line 531

Różne

copyright © Pcwiedza.pl