Animacja 2d
Tworzenie gier 2D i 3D

Montaż filmu
Grafika 3D
Tworzenie muzyki
Kcik pocztkujcego

Gimp Stopniowe ściemnianie filmu - stopniowe rozjaśnianie

    Zajmiemy się teraz efektownym zakończeniem naszego filmu. Jak wiadomo większość filmów nie kończy się ostatnią sceną i na niej nie pojawiają się napisy lecz często pojawia się kolor czarny na którym to dopiero są wyświetlane informacje końcowe o reżyserze, aktorach, twórcach filmu. W artykule wyjaśnimy jak tego dokonać.

W Windows Movie Maker uzyskanie efektu ściemnienia na końcu klipu jest bardzo proste.

movie_maker_15.jpg

Wystarczy tylko mieć załadowany plik w osi czasu.
Następnie wchodzimy na panel efekty, czyli "Przejrzyj efekty wideo" a ze środkowego obszaru wybieramy efekt "Stopniowe ściemnianie do czerni" i przeciągamy go na nasz klip, który na końcu ma się ściemnić do czerni.

Uruchamiamy film i przy końcu aktywnego klipu - (nie na końcu całego filmu) pojawi się ściemnienie widoczne obok na zdjęciu.

Dobrym efektem jest też stopniowe rozjaśnienie z czerni co może być dodane nie na końcu jak powyższy efekt lecz na samym początku filmu.

Efekt jeden i drugi daje bardziej profesjonalny wygląd naszemu filmowi, który nie jest pocięty przysłowiowo od siekiery, ale zawiera już w sobie drobny element sztuki filmowej.

Tak samo możemy postąpić z filmem stosując stopniowe ściemnienie z bieli na początku filmu i stopniowe rozjaśnienie do bieli na końcu filmu bądź też sceny.

Czytaj dalej: Import plików do Windows Movie Maker
Warning: include_once(includes/rss_fetch.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/grafika/includes/funkcje.php on line 531

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'includes/rss_fetch.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php52/usr/share/pear:/opt/alt/php52/usr/share/php') in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/grafika/includes/funkcje.php on line 531

Różne

copyright © Pcwiedza.pl