Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Konfiguracja Total Commader

Konfiguracja wstępna programu Total Commander

     Po zainstalowaniu warto dopasować go do własnych potrzeb. Proponowany przez redakcję sposób to: uruchamiamy z menu górnego Konfiguracja-> Opcje.

Następnie w zakładce:

  • ustawienia wybieramy: Pokaż paski napędów, Paski obu napędów, odznaczamy płaskie ikony.
  • Wyświetlanie - jeśli planujemy korzystać z FTP i wgrywać strony WWW na serwer, wówczas koniecznie trzeba wybrać "Pokaż pliki ukryte/systemowe", gdyż bez tego mogą być problemy i część plików strony może się nie wgrać na serwer a to mogłoby wygenerować masę problemów ze stroną WWW
  • Kolor - to już kwestia własnych peryferencji, jednak napiszę jak ja ustawiam kolory. Otóż zmieniam kolor tła na kolor szary, by nie męczyć wzroku, oraz zaznaczam użyj kursora w negatywie, by od razu było widoczne, gdzie znajduje się kursor.
  • Operacja - tu ustawiam "Wybieranie za pomocą myszki" opcję lewy klawisz myszy (jak w Windows) - według mnie warto ustawić tę zakładkę, gdyż niekiedy potrzeba nam skorzystać z windowsowskiego menu pozwalającego na wykonanie wielu przydatnych nieraz operacji.
  • Paker - to ewentualnie, gdy mamy zainstalowany zewnętrzny program do rozpakowywania, lub pakowania plików to możemy go tu ustawić, by Total Commander korzystał z niego przy rozpakowywaniu plików zamiast tego w niego wbudowanego. Jeśli nie instalowaliśmy żadnego takiego programu to pozostawiamy tę opcję w spokoju...

Dodatkowo można sobie też dopasować widok okienek:

Przykładowo ustawić sortowanie za pomocą rozszerzenia, czyli typu pliku, oczywiście w obrębie jednego typu będą pliki posortowane alfabetycznie, albo rosnąco albo malejąco. Tego typu rozwiązanie grupuje nam wszystkie obrazki typu jpg razem, gify razem, pliki tekstowe razem a każda z tych grup jest sortowana alfabetycznie.
Oprócz tego oczywiście możemy wybrać sortowanie alfabetyczne, za pomocą czasu utworzenia, lub też wielkości.
Widok możemy wybrać pełny, lub też skrócony - polecam skrócony, gdyż więcej się mieści na ekranie. Jeśli jednak ktoś chce mieć wszystkie informacje naraz widoczne może wybrać pełny, który ukaże ile plik zajmuje miejsca na dysku, kiedy został utworzony itp. Przy skróconym widoku możemy najechać na dany plik i na dole wyświetli się jego opis pełny.


Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl