Programy biznes
K¹cik pocz¹tkuj¹cego

Gimp Statusy zadań - zarządzanie

    Statusy zadań pomagają zarówno programowi jak i nam zweryfikować czy dane zadanie jest zaczęte, wykonane czy też porzucone.

     Poniżej spróbuję przybliżyć państwu nieco te pożyteczne wskaźniki występujące w programie Project+. Powiem do czego służą i jak je można wykorzystać w swoich projektach:

lancuch_krytyczny_17.jpg

Obok na obrazku widoczne są wszystkie ikonki, które omawiam poniżej. Dla łatwiejszego ich odszukania zaznaczyłem je w czerwonych okręgach.

Na początku, gdy wprowadzimy wszystkie zadania do programu to przy każdym z nich będzie ikonka z zegarkiem. Przy buforach natomiast będzie ikonka z zielonym tłem i literką B wewnątrz siebie.

Zaczynamy pracÄ™

    Gdy zaczynamy pracę nad danym zadaniem wówczas pojawia się ikonka strzałeczki w prawo i oznacza, że aktualnie to wykonujemy. klikamy prawym klawiszem myszy na danym zadaniu i dajemy "Rozpocznij prace".

Wstrzymujemy zadanie

    Kolejna ikonka znana w świecie odtwarzaczy audio czy wideo jako pauza oznacza, że chwilowo zawieszamy działanie nad tym zadaniem. Przyczyn może być wiele. Np. pilniejsze stało się następne zajęcie, albo np. ktoś jest akutalnie chory a następne zadania mogą być wykonane przez kogoś innego bez stu procentowego ukończenia wcześniejszego albo też zabrakło np. drzwi, które właśnie mieliśmy montować i siłą rzeczy, by nie tracić czasu zajmujemy się czymś innym.

Dzięki temu, że wstrzymamy dane zadanie możemy programowi Project+ przekazać informację, że chwilowo pauzujemy je a rozpoczynamy pracę nad innym zestawem prac w tym projekcie.

Koniec prac, ale czy na pewno?

     Ikonka żarówki oznacza, że proponujemy zakończenie prac na tym etapie. Być może to wystarczy ale mogą zachodzić też pewne wątpliwości czy nie trzeba będzie jeszcze wrócić do tego zajęcia. Wtedy zamiast zakończyć i odfajkować zadanie po prostu przyjmujemy, że jest ono raczej wykonane choć to się jeszcze może zmienić i będziemy chcieli coś jeszcze dopracować.

Odfajkowujemy zdanie na dobre

     Kolejną ikonką, którą chciałbym omówić jest ikonka "odfajkowania", czyli taki znaczek jak używa się przy różnego rodzaju formularzach wybierając daną opcję lub zaznaczając, że coś jest już odfajkowane, zakończone. To właśnie oznacza ta ikonka postawiona przy konkretnym zadaniu. Po prostu ten etap się zakończył i możemy śmiało zająć się czymś innym.

To chyba najprzyjemniejsza część obsługi tego programu, gdy się klika i odfajkowuje kolejne zadania. Najchętniej to bym tak poklikał zanim się jeszcze za projekt wezmę...

Bufory bezpieczeństwa - zwróć uwagę na kolor ikonek!

     Dobrze, odkładając marzenia na bok spójrzmy jeszcze na ikonki buforów. W prezentowanym projekcie widać, że mają one różne kolory. To bardzo dobrze, bo od razu wiemy czy nasz projekt nie jest już trochę przeterminowany i czy możemy spokojnie wykonywać aktualną pracę czy też musimy się spieszyć a nawet bardzo spieszyć.
Dzięki temu nie musimy co chwilę otwierać wykresu RYG, bo status projektu jest widoczny właśnie dzięki kolorom jakie widać na ikonkach buforów.

To samo wskazują również wskaźniki buforów u góry po prawej stronie, gdzie dodatkowo widać procentowo zużycie buforów a jeszcze lepiej widać to na wykresie Gantta po prawej stronie ekranu, gdzie widać wizualnie jak bardzo bufor się skrócił...

Dodatkowo na tymże wykresie widać jeszcze w ilu procentach zostało dane zadanie wykonane a te tajemnicze cyfry i liczby typu 0,50D/1,00D oznaczają, że na zadanie przewidziane jest pół dniówki optymistycznie czyli T50 oraz jedna dniówka pesymistycznie czyli T90.

Czytaj dalej: Project+ - dodawanie zadań
Warning: include_once(includes/rss_fetch.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/programy-biznes/includes/funkcje.php on line 519

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'includes/rss_fetch.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php52/usr/share/pear:/opt/alt/php52/usr/share/php') in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/programy-biznes/includes/funkcje.php on line 519

Różne

copyright © Pcwiedza.pl