Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookiesTworzenie gier 2D i 3D
Animacja 2d
Grafika 3D
Tworzenie muzyki

Kącik początkującego

Gimp Corona SDK - Android kurs LUA

    Corona SDK to jeden z najbardziej prężnych silników służących do szybkiego i efektywnego tworzenia gier na Androida i iPhone. Z jego pomocą powstało wiele gier i aplikacji na te smartfony i tablety. Jego dużą zaletą jest to, że możemy ściągnąć go za darmo i co więcej na tej wersji również sprzedawać swoje aplikacje w sieci!

Główną siłą tego silnika jest jego szybkość tworzenia kodu a mianowicie potrzeba bardzo niewiele kodu, by utworzyć coś wartościowego.
Corona SDK bazuje na języku LUA, który jest podobny do Javascriptu choć trochę się różni. Tu jest dobra wiadomość dla tych, którzy znają choć trochę jakikolwiek język programowania najlepiej z tych "c-podobnych" niekoniecznie obiektowych. Otóż jest on bardzo łatwy i jeśli ktoś umie np. PHP, Javascript czy choćby C to nie będzie musiał się zbyt dużo uczyć. Wydaje się, że prościej się już nie da. No chyba, że robimy wszystko wizualnie.

Jednak wizualnie niestety oznacza to, że mamy tyle ile nam inni zaprogramują i gdy chcemy zrobić coś bardziej skomplikowanego to często bez programowania i tak się nie obejdzie. Wystarczy popatrzeć na silniki typu Unity 3d. Tam część spraw załatwiamy wizualnie jednak i tak dużo rzeczy trzeba oprogramować.

Takim rozwiązaniem, które wymaga programowania wydaje się być algorytm sztucznej inteligencji itp. albo cokolwiek czego producent nie przewidział a nie da się wyklikać...

Choć praca w Corona SDK to przede wszystkim programowanie to jednak są też specjalizowane edytory, które umożliwiają wizualne sterowanie Sprajtami (duszkami) oraz elementami zawartymi w naszej grze. Jednym z takich rozwiązań jest np.

PhysicEditor, który umożliwia wizualne ustawiania różnych parametrów dotyczących różnych przedmiotów w grach. Edytor ten umożliwia eksport naszych prac do różnych środowisk np. Corona SDK ale i Cocos2d itd.

Zapraszamy na kurs silnika do gier Corona SDK.
Warning: include_once(includes/rss_fetch.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/tworzenie-gier/includes/funkcje.php on line 548

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'includes/rss_fetch.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php52/usr/share/pear:/opt/alt/php52/usr/share/php') in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/tworzenie-gier/includes/funkcje.php on line 548

Różne

copyright © Pcwiedza.pl