Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookiesTworzenie gier 2D i 3D
Animacja 2d
Grafika 3D
Tworzenie muzyki

Kącik początkującego

Gimp Gęstość przedmiotów - manipulacja

     O gęstości obiektów pisałem już wcześniej, ale teraz nadszedł czas pokazać na przykładzie jak może oddziaływać gęstość ciała na pozostałe obiekty. Wrócimy do naszego przykadu z dwiema piłkami i trójkątem a zwiększać będziemy masę piłki.

     Prawa fizyki są bardzo ciekawe. Tu za pomocą silnika do gier Corona SDK możemy nieco pomanipulować i przetestować co by było gdyby...

Korzystając z uprzednio napisanego już kodu zróbmy małą próbę i zwiększmy gęstość czyli density naszej piłki o nazwie pilka_plazowa_mala z 0 na 5:

physics.addBody(pilka_plazowa_mala, {radius=50density=5friction=1bounce=0.3})

corona_sdk_67.jpg

Zmiana ta spowoduje, że piłka ta stanie się bardzo ciężka i spadając na trójkąt najpierw się od niego odbije ale już kolejne uderzenie piłki zachwieje równowagą trójkąta i go przewróci!

corona_sdk_68.jpg

Gdy zmienimy density tej samej piłki na 7 stanie się coś innego. Piłka tylko przesunie trójkąt w prawo i ucieknie w lewo! Kto by pomyślał, że tak się stanie. Lżejsza piłka przewróciła trójkąt natomiast cięższa go tylko przesunęła!

No cóż mówiłem, że fizyka jest ciekawa a czasami potrafi zaskoczyć.

Oczywiście gdy zwiększyłem gęstość trójkąta to nie latał już tak łatwo jakby był zrobiony ze steropianiu...

Proponuję w ramach ćwiczeń dokonać kilka zmian i zobaczyć czego można oczekiwać od silnika gier jakim jest Corona SDK. Zapraszam do samodzielnych testów.

Czytaj dalej: Fizyka w grach 2d - Android
Warning: include_once(includes/rss_fetch.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/tworzenie-gier/includes/funkcje.php on line 548

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'includes/rss_fetch.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php52/usr/share/pear:/opt/alt/php52/usr/share/php') in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/tworzenie-gier/includes/funkcje.php on line 548

Różne

copyright © Pcwiedza.pl