Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookiesTworzenie gier 2D i 3D
Animacja 2d
Grafika 3D
Tworzenie muzyki

Kącik początkującego

Gimp Jak wyświetlić obrazek na środku ekranu

    Bardzo przydatną funkcją przy projektowaniu gier jest możliwość określenia środka ekranu. Jest to szczególnie ważne z uwagi na to że zarówno Android jak i iOS może pracować przy różnych rozmiarach ekranu jak i rozdzielczościach.

     By określić punkt środka ekranu producenci silnika Corona SDK zaimplementowali odpowiednie wskaźniki, które w sposób szybki i wygodny umożliwiają:

  • display.contentCenterX - wyznacza środek całego ekranu w osi X
  • display.contentCenterY - wyznacza środek ekrenu w osi Y

Zatem by wyświetlić naszą piłkę na środku ekranu wzgędem osi X i Y wystarczy:

local pilka_plazowa display.newImage("pilka_plazowa.png")
pilka_plazowa.x=display.
contentCenterX
pilka_plazowa
.y=display.contentCenterY

corona_sdk_19.jpgEfekt działania tego kodu widoczny jest obok. Piłka zostanie wyświetlona na środku ekranu tabletu niezależnie od jego rozdzielczości czy też rozmiaru czy proporcji.

Jak wyświetlić aktualną pozycję obiektu w Androidzie?

     By sprawdzić w jakim konkretnie punkcie znajduje się badany obiekt wystarczy tylko odczytać parametr x i y. Zobaczmy jak:

print(pilka_plazowa.x)
print(
pilka_plazowa.y)

Do uprzednio napisanego kodu dodajemy dwie powyższe linijki, które odczytują wartość x i y a następne funkcja print wysyła tę wartość do konsoli, czyli do okienka w którym są różne informacje o przebiegu procesu uruchamiania aplikacji. Dzięki funkcji print możemy dowiedzieć się jakie wartości kryją w sobie zmienne bez wyświetlania ich na ekranie.

corona_sdk_20.jpg

A oto jak wygląda uruchomiony skrypt. Zwróćmy uwagę na konsolę i wartości, które w tym przypadku wynoszą:
x=320
y=480

Zatem okno smartfonu ma 2*320=640 pikseli w "xksie" i 480*2=960 pikseli w "ygreku".Czytaj dalej: Jak wyświetlić obrazek - Android
Warning: include_once(includes/rss_fetch.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/tworzenie-gier/includes/funkcje.php on line 548

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'includes/rss_fetch.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php52/usr/share/pear:/opt/alt/php52/usr/share/php') in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/tworzenie-gier/includes/funkcje.php on line 548

Różne

copyright © Pcwiedza.pl