Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookiesTworzenie gier 2D i 3D
Animacja 2d
Grafika 3D
Tworzenie muzyki

Kącik początkującego

Gimp Zmiana grawitacji dla poszczególnych obiektów

    W silniku Corona SDK możemy włączyć grawitację, która sprawi, że obiekty będą albo spadać albo też jeśli ustawimy ją ujemną lecieć do góry. Niekiedy jednak potrzebna jest zmiana, która sprawi, że niektóre obiekty nie będą jej podlegać albo też w indywidualny sposób.

     Zmianę grawitacji poszczególnych obiektów możemy samodzielnie ustawiać w kodzie za pomocą polecenia:

objekt.gravityScale1

 Jest to standardowe ustawienie. Gdy jednak zwiększymy ten parametr na 2 to obiekt będzie dwukrotnie bardziej podatny na grawitację.

Ustawienie go na 0 sprawi natomiast, że przestanie on reagować na grawitację. Niekiedy jest to przydatne, gdy chcemy, by obiekt należał do silnika gier czyli tworzył kolizje itp. ale, żeby nie spadał na dół.

Grawitacja równa 0 może niekiedy być przydatna w wielu grach w których nie chcemy, żeby nam wszystko leciało z rąk... to znaczy z ekranu a jednak, by były one w zasięgu silnika fizyki.

Gdy do naszego kodu dodamy:

pilka_plazowa_mala.gravityScale=0

corona_sdk_72.jpg

Wówczas pilka_plazowa_mala zostanie unieruchomiona i nie będzie reagować na grawitację.

Deaktywacja obiektu w Corona SDK

    Kolejną funkcją jaka może sprawić, że obiekt nie będzie podlegał grawitacji jest uśpienie obiektu. Można tego dokonać za pomocą:

obiekt.isBodyActive=false

czyli w naszym przypadku będzie to dodanie:

pilka_plazowa_mala.isBodyActive=false

Wtedy również po uruchomieniu programu pilka_plazowa_mala nie będzie się poruszać.

Czytaj dalej: Fizyka w grach 2d - Android
Warning: include_once(includes/rss_fetch.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/tworzenie-gier/includes/funkcje.php on line 548

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'includes/rss_fetch.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php52/usr/share/pear:/opt/alt/php52/usr/share/php') in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/tworzenie-gier/includes/funkcje.php on line 548

Różne

copyright © Pcwiedza.pl