Animacja 2d
Tworzenie gier 2D i 3D

Montaż filmu
Grafika 3D
Tworzenie muzyki
Kcik pocztkujcego

Gimp Adobe Premiere Elements efekty filmowe

    Jeśli chodzi o efekty filmowe to w Adobe Premiere Elements mamy ich całe mnóstwo. Cała sztuka polega na tym, by zastosować je w odpowiednim miejscu, czasie i z odpowiednią intensywnością.

    Nie warto wpadać w żadną skrajność czyli całkowicie rezygnować z efektów lub też z nimi przesadzać. Powiem szczerze, że większość z nich ciężko jest zastosować trzeba mieć naprawdę dobry pomysł, by filmu nie ...zepsuć tym efektem zamiast go poprawić czy też uatrakcyjnić.
Oczywiście jest trochę efektów, które natychmiast i intuicyjnie nadają sie do zastosowania takie chociażby jak np. wyostrzanie, rozjaśnianie, ustawianie kolorów czy chociażby dodanie rozbłysku światła. Wydaje się natomiast znacznie cięższe do zastosowania metalizowanie obrazu czy też falowanie, no chyba, że tworzymy teledysk wówczas takie efekty śmiało możemy zastosować choć i wtedy łatwo nie będzie...

Gdzie znaleźć i jak dodać efekty filmowe w Adobe Premiere Elements

adobe_premiere_elements_11.jpg

Gdy chcemy dodać jakikolwiek efekt filmowy do naszego klipu to możemy skorzystać z rozwijanego dolnego menu i kliknąć na "Effects". Uruchomi się wówczas menu z listą dostępnych efektów.

Zanim tam jeszcze pójdziemy to zauważmy, że u góry również możemy kliknąć na "Applied Effects", które rozwinie menu w którym możemy zarządzać dodanymi już efektami.

adobe_premiere_elements_12.jpg

Wróćmy jednak do naszego menu z efektami, które po kliknięciu wygląda mniej więcej tak jak obok.

Klikamy na nagłówku tego okienka, co jest zaznaczone na czerwono i uruchmia się nam cała lista kategorii efektów. Jest ich trochę i niektóre dotyczą obrazu a niektóre dźwięku. Możemy je też wyświetlić wszystkie gdy klikniemy "Show all". Załóżmy, że chcemy poprawić kolory filmu i kliknijmy na "Color Correction".

adobe_premiere_elements_13.jpg

Złapmy element Three-Way Color Correction i przeciągnijmy ten obrazek na listwę czasu a konkretnie na nasz klip, który tam się znajduje. Efekt zostanie do niego dodany.

Teraz w okienku "Applied Effects", który jest rozwinięty na obrazku obok mamy różne parametry, które możemy edytować. Korzystając z koła graficznego możemy wygodnie edytować kolorystykę naszego filmu. Zachęcamy do testów.

Jakie efekty specjalne są dostępne w Adobe Premiere Elements?

Dostępne sa między innymi: efekt lustra, fale, spialne zniekształcenia obrazu, efekt soczewki, transformacje, perspektywy, kluczowanie, wyostrzania, rozmycia, zmiany wyglądu filmu na bajkowy, rysunkowy itp., dodawanie światła, generowanie odbicia soczewkowego, dodawanie szumu, pikelacja obrazu i wiele wiele innych nie ma sensu tu wymienić ale lepiej zachęcić do ich wykorzystania i przetestowania.

Czytaj dalej: Poprawa jakości filmu
Warning: include_once(includes/rss_fetch.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/grafika/includes/funkcje.php on line 531

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'includes/rss_fetch.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php52/usr/share/pear:/opt/alt/php52/usr/share/php') in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/grafika/includes/funkcje.php on line 531

Różne

copyright © Pcwiedza.pl