Animacja 2d
Tworzenie gier 2D i 3D

Montaż filmu
Grafika 3D
Tworzenie muzyki
Kcik pocztkujcego

Gimp ArtRage - program do rysowania

     ArtRage to bardzo ciekawy program do rysowania. Występuje on w wersji płatnej ale również i darmowej. Polecany jest wszystkim, którzy chcą rysować a w szczególności za pomocą tabletu graficznego.

Program ma dość sporo ciekawych funkcji

artrage.jpg

Po uruchomieniu program wygląda mniej więcej tak jak obok na rysunku. Oczywiście te parę kresek zostało dorysowane...

Interfejs nie jest skomplikowany, ale trochę też nietypowy, co jednak nie przeszkadza w jego obsłudze, która jest dość intuicyjna.

Jak widać na obrazku wyżej w łatwy sposób możemy wbrać odpowiednie dla siebie narzędzie i szybko przejść do pracy nad rysunkiem czy też malunkiem. Do wyboru mamy różne narzędzie począwszy od ołówka przez pędzel a skończywszy na gumce do mazania.

Gdy przełączymy w lewym dolnym rogu na odpowiednie narzędzie to graficzne menu po lewej stronie ulega dostosowaniu do danego narzędzia i możemy dzięki temu zmieniać parametry danego narzędzia. Po prawej stronie zaś na dole mamy do wyboru narzędzie kolorów a nieco wyżej zestaw warstw.

W najbliższym czasie spróbujemy nieco dokładniej opisać poszczególne funkcje programu na przykładach. Zapraszamy już wkrótce.
Warning: include_once(includes/rss_fetch.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/grafika/includes/funkcje.php on line 531

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'includes/rss_fetch.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php52/usr/share/pear:/opt/alt/php52/usr/share/php') in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/grafika/includes/funkcje.php on line 531

Różne

copyright © Pcwiedza.pl