Animacja 2d
Tworzenie gier 2D i 3D

Montaż filmu
Grafika 3D
Tworzenie muzyki
Kcik pocztkujcego

Gimp Film ze zdjęć

     Gdy przyjdzie nam kiedyś potrzeba wykonnia prezentacji naszych zdjęć to możemy oczywiście dokonać tego stosując jakikolwiek program do wyświetlania zdjęć z opcją automatycznych slajdów. Gdy jednak chcemy mieć nad tym kontrolę oraz np. dodać napisy na początku i końcu warto skorzystać z programu Widnows Movie Maker.

Dodatkowo w tym programie łatwo możemy dodać podkład muzyczny do naszych zdjęć.

Tworzymy film ze zdjęć

      Załóżmy, że chcemy zrobić prezentację zdjęć dotyczących zimy.

movie_maker_22.jpg

Na początek ładujemy wszystkie zdjęcia do jednej kolekcji poprzez zaznaczenie ich i przeciągnięcie do programu - istnieje możliwość przeciągnięcia większej ich ilości naraz.

movie_maker_23.jpg

Następnie przeciągamy po koleji jedno zdjęcie po drugim na listwę czasu. Gdy uruchomimy powstały film to będą po prostu wyświetlały się zdjęcia jedno po drugim co pięć sekund. Nie będzie żadnych efektownych przejść tylko jedno zniknie a w to miejsce pojawi się następne.

Znajdźmy więc i zastosujmy jakieś ciekawe przejścia, by uatrakcyjnić naszą prezentację.

movie_maker_24.jpg

By dodać efektowne przejścia pomiędzy zdjęciami trzeba przejść na lewym panelu "Przejrzyj przejścia wideo" a następnie poprzeciągać różne lub też jeden rodzaj przejść na oś czasu i upuścić pomiędzy zdjęciami. W ten sposób powtarzamy operację tyle razy ile razy jedno zdjęcie przechodzi w drugie.

W tej chwili prezentacja wygląda znacznie ciekawiej.

Dodajemy podkład muzyczny o filmu ze zdjęć

movie_maker_25.jpg

Do kolekcji obok zdjęć dodajemy plik z muzyką a następnie przeciągamy już z kolekcji tenże plik na oś czasu.

Możemy go upuścić w dowolnym miejscu, ale gdy muzyka ma się rozpoczynać od razu to trzeba go umieścić zaraz na starcie.

Do całej prezentacji zdjęć możemy dodać początkowe napisy a także końcowe. Nie opisuję tu jak to zrobić, bo jest to temat kolejnego artykułu a nie chcę pisać dwa razy o tym samym więc jeśli zależy nam na napisach to przejdźmy do następnego opisu na tej stronie.

Jeszcze jedna rzecz. Tworząc film ze zdjęć nie musimy koniecznie trzymać się tego, że mają tu być tylko zdjęcia. Śmiało możemy dodać tu też filmik a dodaje się go podobnie jak i zdjęcia, czyli przeciągając napierw do kolekcji a następnie na listwę czasu.

Czytaj dalej: Import plików do Windows Movie Maker
Warning: include_once(includes/rss_fetch.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/grafika/includes/funkcje.php on line 531

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'includes/rss_fetch.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php52/usr/share/pear:/opt/alt/php52/usr/share/php') in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/grafika/includes/funkcje.php on line 531

Różne

copyright © Pcwiedza.pl