Animacja 2d
Tworzenie gier 2D i 3D

Montaż filmu
Grafika 3D
Tworzenie muzyki
Kcik pocztkujcego

Gimp Jak podgłośnić dźwięk w filmie

    Kolejnym problemem który możemy spotkać w filmach jest zbyt ciche nagranie. Z pomocą przychodzi program VirtualDub wraz ze swoimi filtrami audio.

W tym artykule chcę pokazać, że wykorzystanie filtrów audio w programie VirtualDub nie kończy się na usuwaniu szumów z filmu. Możliwości jest znacznie więcej a taką jest chociażby podgłaśnianie czy też operacje na dźwięku stereo.

Jak zatem podgłośnić dźwięk w filmie?

 

virtual_dub_24.jpg

Przeciągamy film do programu VirtualDub a następnie wybieramy z górnego menu Audio->Filters... (gdy jest ono nieaktywne trzeba wybrać "Full processing mode" z górnego menu Audio).

virtual_dub_30.jpg

Następnie Dajemy Add w okienku Audio filters a w nowo otwartym oknie klikamy najpierw na input i dajemy Add później na gain i znów button Add a na końcu output i też Add. Ważna jest kolejność, gdyż inaczej będziemy musieli łączyć bloczki tak jak to ukazane było w artykule o tym jak usunąć szum z filmu. Na koniec zamykamy okienko dodawania filtrów.

virtual_dub_31.jpg

Będąc teraz w okienku Audio filters klikamy na filtrze gain dwukrotnie lub też mając go podświetlonego klikamy na guzik Configuration i w nowo uruchomionym oknie zmieniamy parametr z 1 na np. 5. Potwierdzamy to klikając na Ok i uruchamiamy guzik test.

Teraz powinna wyraźnie zwiększyć się głośność filmu. Jeśli nam to odpowiada to na zakończenie dajemy Ok...

 

Czytaj dalej: Jak rozjaśnić film?
Warning: include_once(includes/rss_fetch.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/grafika/includes/funkcje.php on line 531

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'includes/rss_fetch.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php52/usr/share/pear:/opt/alt/php52/usr/share/php') in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/grafika/includes/funkcje.php on line 531

Różne

copyright © Pcwiedza.pl