Animacja 2d
Tworzenie gier 2D i 3D

Montaż filmu
Grafika 3D
Tworzenie muzyki
Kcik pocztkujcego

Gimp Jak rozjaśnić film?

   Gdy nagrywamy film za pomocą kamery, aparatu cyfrowego czy też telefony to nie zawsze uda się uzyskać najlepszą z możliwych jakości i niekiedy film będzie zbyt ciemny czy też kolory będą mało nasycone. Wtedy warto skorzystać z odpowiedniego filtru i rozwiązać problem.

Program Virtual Dub ma wbudowany mechanizm filtrów, które pozwalają na uzyskanie różnorodnych efektów na obrazie.

Jak rozjaśnić film?

   Wczytamy teraz film nakręcony kiedyś w górach o słabych kolorach i trochę za ciemny i spróbujemy z nim coś zrobić.

virtual_dub_02.jpg

Ładujemy więc film File->Open wideo file... lub też "łapiemy" film i upuszczamy na otwartym programie Virtual Dub.

virtual_dub_03.jpg

Następnie klikamy na menu: Video->Filters... a następnie klikamy na button "Add...". Uruchomi się wtedy okienko z filtrami dostępnymi do użycia w programie Virtual Dub. W celu rozjaśnienia obrazu oraz zmiany kontrastu wybieramy filtr brightness/contrast.

virtual_dub_04.jpg
Uruchomi się kolejne okno dialogowe w którym klikamy button "Show preview" (który na rysunku obok jest już uruchomiony dlatego pisze Hide preview czyli wyłącz podgląd). Button ten spowoduje, że każde przesunięcie suwaka Brightenss oraz Contrast będzie na żywo widoczne na obrazku obok. Oczywiście pierwszym zmieniamy jasność a drugim kontrast filmu. Gdy już ustawimy zadowalającą nas wartość klikamy OK.
virtual_dub_05.jpg
Efekt działania filtru jest widoczny obok.


Czytaj dalej: Jak rozjaśnić film?
Warning: include_once(includes/rss_fetch.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/grafika/includes/funkcje.php on line 531

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'includes/rss_fetch.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php52/usr/share/pear:/opt/alt/php52/usr/share/php') in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/grafika/includes/funkcje.php on line 531

Różne

copyright © Pcwiedza.pl