Animacja 2d
Tworzenie gier 2D i 3D

Montaż filmu
Grafika 3D
Tworzenie muzyki
Kcik pocztkujcego

Gimp Jak tworzyć napisy/tytuły w filmie?

     Napisy końcowe i początkowe w filmie odgrywają niezwykle istotną część nasze produkcji w szczególności, gdy chcemy podpisać naszą pracę.

    Początkowy napis pozwoli nam na ukazanie widzom, czego mogą się spodziewać w naszym filmie. Natomiast napisy końcowe pozwolą np. ukazać tych, którzy tworzyli to dzieło filmowe. Windows Movie Maker znakomicie się do tego nadaje.

movie_maker_16.jpg

Klikamy w pierwszym panelu na opcję: "Utwórz tytuły lub napisy końcowe".

movie_maker_17.jpg

W kolejnej planszy wybieramy np. "tytuł na początku filmu".

movie_maker_18.jpg

Wpisujemy wtedy u góry nagłówek główny a niżej podtytuł. Oczywiście wpisujemy tu co nam potrzeba i nie musimy obydwu tych pól wpisywać.

Standardowo napis ten pojawi się stopniowo co dodatkowo uatrakcyjni nasz przekaz. Rzecz jasna, że można też zmienić animację wstępną jeśli nam nie pasuje klikając na napis "Zmień animację tytułową".

movie_maker_19.jpg

Wtedy uruchomi się nam lista różnych możliwych do uzyskania ciekawych efektów do użycia na tekście wejściowym. Mogą to być rozbłyski, wloty z różnej strony, pomniejszanie i powiększanie i wiele wiele innych. Warto je przetestować tym bardziej, że każdą metodę można zastosować bez dodawania jej do filmu a dając tylko play.

Oczywiście możliwa jest też zmiana czcionki, jej koloru, czy przeźroczystości. Aby tego dokonać należy kliknąć na napis: "Zmień kolor i czcionkę tekstu". 


movie_maker_20.jpg
Wtedy otrzymujemy możliwość edycji rodzaju czcionki, dodania atrybutu np. pogrubienia możemy zmieniać jej kolor oraz przeźroczystości za pomocą suwaka. Dodatkowo da się zmienić kolor tła. Zapraszamy do testów.


Czytaj dalej: Import plików do Windows Movie Maker
Warning: include_once(includes/rss_fetch.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/grafika/includes/funkcje.php on line 531

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'includes/rss_fetch.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php52/usr/share/pear:/opt/alt/php52/usr/share/php') in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/grafika/includes/funkcje.php on line 531

Różne

copyright © Pcwiedza.pl