Animacja 2d
Tworzenie gier 2D i 3D

Montaż filmu
Grafika 3D
Tworzenie muzyki
Kcik pocztkujcego

Gimp Jak zmienić kolorystykę filmu?

    Zmiana kolorystyki filmu, czyli kolejny artykuł ukazujący moc filtrów w programie Virtual Dub.

   Jeśli chodzi o pytanie jak zmienić kolorystykę filmu to by nie zatrzymywać się zbyt długo na teorii wróćmy do naszego przykładu z rozjaśniania i wyostrzania. Nadmienię tylko, że ten fragment filmu został nagrany pod słońce, przez co ucierpiały bardzo kolory i ogólna jakość filmu i choć nie da się tu zrobić zbyt wiele to można jednak próbować naprawić nieco kolorystykę drzew, by stały się bardziej zielone.

virtual_dub_09.jpg

Ładujemy film w którym chcemy zmienić kolorystykę - (ja bazuję na jednym z wcześniejszych przykładów). Następnie z górnego menu wybieramy Video->Filters... a następnie klikamy na guziku Add.

virtual_dub_10.jpgW okienku, które się pojawi wybieramy Show preview, by na bieżąco widzieć zmiany, które dokonujemy i za pomocą suwaków zmieniamy kolory i ich nasycenie.
virtual_dub_11.jpgEfekt jest widoczny obok.
Czytaj dalej: Jak rozjaśnić film?
Warning: include_once(includes/rss_fetch.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/grafika/includes/funkcje.php on line 531

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'includes/rss_fetch.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php52/usr/share/pear:/opt/alt/php52/usr/share/php') in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/grafika/includes/funkcje.php on line 531

Różne

copyright © Pcwiedza.pl