Animacja 2d
Tworzenie gier 2D i 3D

Montaż filmu
Grafika 3D
Tworzenie muzyki
Kcik pocztkujcego

Gimp Metody tworzenia postaci i przedmiotów

     Siłę programów do animacji np. Toon Boom Studio zobaczymy dopiero wtedy, gdy umiemy dobrze rysować.     Niestety w przypadku, gdy nie posiadamy dużych umiejętności w rysowaniu to mamy spory problem. Ciężko będzie wtedy utworzyć ciekawą animację, bo w zasadzie na grafice to wszystko się mocno opiera. Sam mam ten problem, że niezbyt dobrze rysuję, ale jest jedno ale. Nie same zdolności są najważniejsze. Rysunek jest umiejętnością, którą można zdobyć i nie wierzę w to, że się nie da. Jednym przychodzi to łatwiej innym trudniej, ale myślę, że raczej każdy może się nauczyć rysować. To tak jak kiedyś obserwowałem jak ktoś inny prowadził samochód i wydawało się prawie niemożliwe, żebym to ja sam pojechał gdzieś na miasto..., bo przecież na tyle rzeczy trzeba zwracać uwagę, tyle umieć, znać przepisy drogowe itd. Gdy jednak trochę pojeździłem okazało się, że się da i wcale nie jest to takie przerażające na jakie z początku wyglądało. Podobnie jest z rysunkiem. Trzeba trochę techniki, umiejętności a później to już praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka.

Wracajmy jednak do tematu:

Metody tworzenia postaci i przedmiotów

   Gdy tworzymy rysunki nowych postaci, przedmiotów i innych elementów możemy korzystać z różnych narzędzi. Metody są różne:

  • Jednym ze sposobów jest szkicowanie na kartce papieru a następnie zeskanowanie tej kartki lub też nawet zrobienie zdjęcia aparatem cyfrowym np. tym z telefonu komórkowego i wgranie go np. do programu Toon Boom Studio. W następnym kroku tworzymy obrys takiego rysunku a jeszcze później go kolorujemy.
  • Inną metodą może być tworzenie rysunków za pomocą tabletu graficznego. Jest to wygodne, jednak wymaga dość sporo wprawy. Istnieje opinia, którą też i ja podzielam, że łatwiej jest narysować na kartce niż za pomocą tabletu przynajmniej na początku ale jak wiadomo gdy dojdziemy do wprawy metoda ta jest o wiele bardziej wygodna niż tworzenie za pomocą skanów.

Warning: include_once(includes/rss_fetch.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/grafika/includes/funkcje.php on line 531

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'includes/rss_fetch.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php52/usr/share/pear:/opt/alt/php52/usr/share/php') in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/grafika/includes/funkcje.php on line 531

Różne

copyright © Pcwiedza.pl