Animacja 2d
Tworzenie gier 2D i 3D

Montaż filmu
Grafika 3D
Tworzenie muzyki
Kcik pocztkujcego

Gimp Program do tworzenia filmów

     W dobie multimediów i szybkiego Internetu oraz wszędobylskich telefonów z kamerami niejednokrotnie pozwalającymi nagrywać obraz w jakości HD filmy świętują coraz to większy sukces. Warto więc choć w stopniu podstawowym zapozanać się z programami pozwalającymi na ciekawy montaż filmu rodzinnego z wakacji czy też prezentacji naszych zdjęć w bardzo efektowny sposób tak, by znajomi byli pod wrażeniem naszych umiejętności montażowych co przy mocy dzisiejszych programów nie jest takie trudne.


     Spoglądając na statystyki ilościowe w powstawaniu amatorskich filmów w takich serwisach jak np. Youtube możemy śmiało dojść do wniosku, że umiejętność tworzenia filmów jest dziś bardziej przydatna niż kilka lat temu. Dziś niejednokrotnie to już nie luksus ale konieczność.
Jeśli nadal nie jesteś przekonany do tego by choć w stopniu podstawowym opanować chociażby jeden program do obróbki filmu to wylistuję tu kilka potencjalnych zastosowań:


 • prezentacja własnych zdjęć z podkładem muzycznym i ciekawymi przejściami oraz napisami z możliwością nagrania na dysku DVD lub w postaci pliku mpg czy avi
 • utworzenie ciekawej prezentacji w firmie łącząc w niej filmy promujące działalność jaką się zajmujemy
 • tworzenie filmów o naszym produkcie
 • łaczymy wiele filmów z naszym dzieckiem w roli głównej wycinając zbyt długie i monotonne fragmenty, tworząc ciekawe opisy oraz łącząc je w jeden film,
 •  tworzenie prywatnych filmów akcji - tworzymy scenariusz i zachęcamy np. rodzeństwo do fascynującej zabawy w aktorów.


Oczywiście to tylko kilka propozycji a zalet może być wiele np. chciażby to, że w naszym CV będziemy mogli pochwalić się umiejętnością tworzenia filmów co może być atutem na dzisiejszym trudnym rynku pracy.
Ok, jeśli Cię przekonałem to zapraszam do zapoznania się z kilkoma programami do obróbki wideo a będą nimi:

 • Adobe Premiere Elements (płatna licencja)
 • Lightworks (darmowy, ale w tej wersji niestety jest ograniczony)
 • Windows Movie Maker (darmowy dodatek do Windowsa)
 • Avidemux (Darmowy program)
 • Wink (Darmowy program)
 • VirtualDub (Darmowy program).

    Oczywiście jest to tylko wycinek programów do obróbki wideo, bo są przecież różne takie jak chociażby Pinacle, no ale na dzień dzisiejszy skupimy się na tych powyższych, choć najchętniej skupiłbym się na Adobe Premiere Elements, który jest według mnie znakomity i mający ogromne możliwości. Duże możliwości ma również Lightworks, na którym zmontowano niejeden film w Hollywood. Niestety jego darmowa wersja ma spore ograniczenia i jeśli chcemy jej używać to musimy się zaopatrzyć albo w pluginy albo wspierać się dodatkowo innymi programami w celu chociażby dodania napisów do filmu, która w wersji podstawowej jest zablokowana.

Gdy jednak zależy nam na ultra szybkiej obróbce filmów bez zbytniego uczenia się to polecam darmowy dodatek do Windowsa czyli Windows Movie Maker - program ten pomimo swej prostoty pozwala na utworzenie filmu napisów jego przycięcia i połączenia wielu fragmentów za pomocą ciekawych przejść oraz podstawową obróbkę obrazu taką jak np. rozjaśnienie itp.
Warning: include_once(includes/rss_fetch.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/grafika/includes/funkcje.php on line 531

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'includes/rss_fetch.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php52/usr/share/pear:/opt/alt/php52/usr/share/php') in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/grafika/includes/funkcje.php on line 531

Różne

copyright © Pcwiedza.pl