Animacja 2d
Tworzenie gier 2D i 3D

Montaż filmu
Grafika 3D
Tworzenie muzyki
Kcik pocztkujcego

Gimp Zmiana temperatury kolorów w filmie

     W wielu przypadkach może nam nie odpowiadać temperatura kolorów w filmie lub też będziemy chcieli ją sztucznie zmienić albo dopasować do nastroju jaki chcemy wywołać u widza.

     Z pewnością widza w inny nastrój będzie popychać słoneczne i ciepłe oświetlenie a zupełnie inny zimnoniebieskie światło sugerujące raczej chłodną wieczorną porę z reguły nie wskazującą na wakacje a przynajmniej nie na te ciepłe pełne słońca dni.

     Mając pewną wiedzę o tym możemy w pewnym stopniu manipulować nieco temperaturą oświetlenia. Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że zbyt duże zmiany w jakimkolwiek parametrze czy to będzie temperatura, jasność, kontrast czy chociażby nasycenie nie da dobrego efektu końcowego.
Zbyt duża jasność prześwietli obraz i zuboży kolory. Owszem, gdy dobrze zmienimy kilka parametrów naraz to możemy uzyskać względnie dobry efekt, ale i to nie jest doskonały sposób na dobry film.

Przede wszystkim zanim nakręcimy daną scenę warto zadbać o odpowiedni nastrój i oświetlenie tak, by w programie do obróbki wideo było jak najmniej pracy, która niekiedy byłaby z resztą niemożliwa do wykonania albo dawałaby bardzo kiepski efekt mimo ogromnego wysiłku w nią włożonego.

    Dobrze powróćmy jednak do naszego filmu i spróbujmy chłodnego nastroju zrobić nastrój słoneczny. 

Manipulacja temperaturą i odcieniem w filmie

Po dość przydługawym wstępie przejdźmy do praktyki.

adobe_premiere_elements_08.jpg

Ładujemy nasz film i klikamy na "Adjustment" a następnie na "Temperature and Tint", co zostało zaznaczone obok na czerwono.

adobe_premiere_elements_09.jpg

Następnie wybieramy albo za pomocą obrazków odpowiednią temperaturę kolorów lub też przesuwając suwak widoczny obok.

Również możemy przesuwać suwak o nazwie Tint czyli manipulować odcieniem według naszych potrzeb.Czytaj dalej: Poprawa jakości filmu
Warning: include_once(includes/rss_fetch.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/grafika/includes/funkcje.php on line 531

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'includes/rss_fetch.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php52/usr/share/pear:/opt/alt/php52/usr/share/php') in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/grafika/includes/funkcje.php on line 531

Różne

copyright © Pcwiedza.pl