Programy biznes
Kcik pocztkujcego

Gimp Budowanie zespołu - podział pracy

     Gdy projekt jest rozbudowany lub też wymagający fachowej wiedzy to często nie obejdzie się bez podziału go na różne osoby. Przykładowo stronę WWW w firmach tworzy zespół ludzi: programista/programiści, grafik i osoba odpowiedzialna za kontakt z klientem. Oczywiście można próbować zrobić to samemu, ale w dużych firmach często tak to wygląda.

    Wróćmy jednak do naszego budowlanego projektu. Zakładam, że listę zadań mamy już wklepaną do programu ProjectLibre. Teraz zgodnie z tematem artykułu zajmiemy się wstawianiem pracowników do programu.  

projectlibre_07.jpg

Przechodzimy do zakładki "Resources" i tam klikamy w pasku z ikonkami na pierwszą z nich od lewej podpisanej również "Resources", co jest zaznaczone na czerwono obok.

Następnie gdy pojawi się lista zasobów zarówno ludzkich jak i materiałów mamy możliwość wpisania ich oraz podstawowywch parametrów określających między innymi koszt na godzinę itd. Klikamy więc na Name i wpisujemy imię i nazwisko lub też nazwę firmy albo też nazwę materiału.

projectlibre_08.jpg

Wpisujemy kolejno ludzi, którzy mają pracować przy remoncie, dodajemy też siebie oraz dla przykładu jedną pożyczoną maszynę do szlifowania ścian z odkurzaczem, która będzie naszym zasobem do współdzielenia pomiędzy ludźmi, bo każdy, kto będzie szpachlował będzie jej w odpowiednim czasie potrzebował.

Dla każdego z podwykonawców wpisujemy stawkę za godzinę oraz stawkę za nadgodziny. Zauważmy, że Marek ma niższą stawkę niż Jacek, natomiast umówmy się tak, że swojej pracy nie bierzemy pod uwagę jeśli chodzi o cenę. Natomiast maszynę pożyczamy i kosztuje to 300zł jednorazowo.

Tym sposobem wpisaliśmy już wykonawców do naszego zespołu oraz dodaliśmy sprzęt potrzebny w fazie prac. Teraz zostaje jeszcze ustalenie czy te osoby pracują w pełnym wymiarze godzin oraz czy nie ma jakichś innych ograniczeń związanych z ic dostępnością. Zapraszamy na kolejny artykuł.

Czytaj dalej: Tworzenie listy zadań w ProjectLibre
Warning: include_once(includes/rss_fetch.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/programy-biznes/includes/funkcje.php on line 519

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'includes/rss_fetch.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php52/usr/share/pear:/opt/alt/php52/usr/share/php') in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/programy-biznes/includes/funkcje.php on line 519

Różne

copyright © Pcwiedza.pl