Programy biznes
Kcik pocztkujcego

Gimp Darmowe programy do zarzadzania projektami

    W tym dziale chciałbym skupić się na kilku programach i teoriach dotyczących zarządzania czasem oraz projektami. Dziedzina ta w dzisiejszych czasach mocno się rozwija, gdyż coraz to więcej osób tracąc pracę zakłada swoją własną mini działalność gospodaraczą i musi zmagać się z samodzielnie podejmowanymi projektami. Ten proces można z powodzeniem wspomóc programami komputerowymi a wszystkich zainteresowanych tym tematem zapraszam do lekutry...

    Sytuacja na rynku wymusza na nas to byśmy podejmowali różne zobowiązania często ze sobą w ogóle nie powiązane i tym samym ogarnięcie tak dużej ilości spraw i tematów jest ciężkie bez porządnego planowania. Niegdyś, gdy właściele dzisiejszych mikro przedsiębiorstw pracowali w dużych firmach ten problem rozwiązywał często ktoś inny, gdy jednak zakładamy własną działalność gospodarczą to z reguły zostajemy z tym problemem sami i na naszej głowie pozostaje księgowość, planowanie projektów, pilnowanie terminów ich oddania, szukanie zleceń lub szukanie odbiorców naszych produktów itd.

Jest jednak dobra wiadomość każdy z tych procesów można wesprzeć odpowiednim oprogramowaniem.

Przykładowo do zarządzania projektami możemy użyć np. Microsoft Project lub dla tych, którzy nie lubią wydawać zbyt dużo na oprogramowanie ProjectLibre, który jest darmowy.

Niektórzy mogą skorzystać z GanttProject, który pozwala na rozrysowanie całego projektu za pomocą wizualnego diagramu Gantta, co jest wygodne i pomaga wyłapać te elementy, które można zacząć realizować równolegle oraz te, które wymagają zakończenia wcześniejszego etapu, by zacząć nowy. Np. gdy remontujemy dom to możemy nie chcieć kłaść paneli i listew dopóki nie wygładzimy i ścian gipsem. W tej sytuacji to zadanie będzie musiało poczekać aż poprzednie zostanie zrealizowane.

Kolejny program o nazwie EssentialPIM może nam zastąpić podręczny kalendarz, gdyż w niego możemy wpisywać zadania i stosować alarmy, które pojawią się w postaci wyskakujących okienek, gdy zbliża się rozpoczęcie nowego zadania. Jest to bardzo przydatne w szczególności wtedy, gdy zaplanowaliśmy jakieś ważne spotkanie i nie możemy się na nie spóźnić a alert przypomni nam, odpowiednio wcześnie, zanim się ono rozpocznie byśmy mogli na nie dotrzeć i się nie spóźnić.

Dodatkowo można się wesprzeć programem FocusBooster w celu narzucenia sobie dyscypliny pracy tak, by widzieć uciekający czas i zapobiec jego "przeciekania przez palce"...

Kiedy korzystać z zaawansowanego oprogramowania do zarządzania projektami?

     Otóż warto zastosować narzędzia wspierające nasze działania wówczas, gdy projekt jest w miarę złożony. Oznacza to właśnie to, że nie warto dla mikro projektów korzystać z dodatkowych narzędzi wtedy, gdy planowanie będzie jedynie komplikowało całe zadanie nie dając żadnych lub znikome w porównaniu do nakładów korzyści.

W takiej sytuacji była by to swoista sztuka dla sztuki, która miałaby ewentualnie sens jedynie edukacyjny dla nas. Gdy jednak projekt jest na tyle duży, że ciężko jest go ogarnąć i trzeba go dzielić na wiele mniejszych podzadań wówczas program może stać się nieocenioną pomocą w realizacji zamierzonego projektu.

Pozwoli on na przydzielanie dostępnych ludzi oraz dostępnych zasobów do konkretnych podzadań a także unaoczni ewentualne konflikty np. braku określonych zasobów, gdyż np. z jednego komputera będą chciały skorzystać dwie osoby naraz i albo trzeba wówczas powielić stanowisko z komputerem albo też ustalić pracę tych osób w ten sposób, by nie zazębiały się wzajemnie.
Warning: include_once(includes/rss_fetch.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/programy-biznes/includes/funkcje.php on line 519

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'includes/rss_fetch.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php52/usr/share/pear:/opt/alt/php52/usr/share/php') in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/programy-biznes/includes/funkcje.php on line 519

Różne

copyright © Pcwiedza.pl