Programy biznes
Kcik pocztkujcego

Gimp Edycja zadań

Edycja zadań

     Gdy chcemy coś zmienić w naszym zadaniu to możemy to zrobić w bardzo prosty sposób. 

harmonogram_11.jpg

Wystarczy dwukrotnie kliknąć na danym zadaniu i pojawi się to samo okienko jakie mieliśmy przy wpisywaniu zadania.

Przenoszenie zadań

     Oczywiście może zajść taka sytuacja, że zadanie z jednego dnia trzeba przenieść na inny lub też inną porę tego samego dnia. Nie ma żadnego problemu!

harmonogram_10.jpg

Wystarczy złapać (lewy klawisz myszy) je i przeciągnąć w wybrane miejsce, zwolnić guzik myszy i po wszystkim!

Tworzenie zadań równoległych

W programie EssentialPIM możemy tworzyć również zadania równoległe. Co to właściwie oznacza i do czego to można wykorzystać?
Taka opcja może się przydać nam wówczas, gdy jako jedna osoba możemy w tym samy czasie wykonywać kilka czynności naraz, tzn. Gdy np. jedno zadanie wymaga zaczęcia a następne trzeba czekać aż się np. coś podgrzeje a my w tym czasie możemy zrobić coś innego. Przykładowo włączamy czajnik z wodą i idziemy robić śniadanie, gdy czajnik gwiżdże to wracamy i kończymy robić herbatę. To może banalny przykład, ale myślę, że często jest wiele takich prac, które dzięki takiemu zarządzaniu da się znacznie przyspieszyć. Np. uruchamiamy proces drukowania i idziemy coś robić innego, gdy skończy się papier to wracamy i umieszczamy nowy do drukarki i znów dajemy drukuj. W ten sposób drukarka i my pracujemy równolegle w tym samym czasie.

Inny sposób to taki, że możemy dzięki tym zadaniom równoległym zrobić harmonogram dwóm różnym osobom na tym samym wykresie.

Zobaczmy jak to działa.

harmonogram_12.jpg

Łapiemy drugie zadanie i przenosimy w tą samą godzinę na której umieszczone jest to pierwsze. W ten sposób możemy zrobić np. drukowanie w tym samym czasie co "Wykonanie projektu".

harmonogram_13.jpg

Możemy przypisać te zadania dwóm różnym osobom. Np. tak jak to jest ukazane obok.

harmonogram_14.jpg
Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by umieścić równolegle więcej niż dwa zadania.


Czytaj dalej: Terminarz - różne widoki
Warning: include_once(includes/rss_fetch.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/programy-biznes/includes/funkcje.php on line 519

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'includes/rss_fetch.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php52/usr/share/pear:/opt/alt/php52/usr/share/php') in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/programy-biznes/includes/funkcje.php on line 519

Różne

copyright © Pcwiedza.pl