Programy biznes
Kcik pocztkujcego

Gimp Elektroniczny terminarz - dodawanie zadań

    Planowanie jest czymś bez czego ciężko jest wykonać jakieś bardziej zaawansowany projekt lub też wiele drobnych czynności, które musimy codziennie wykonywać i utrzymać to wszystko w ryzach. W tym artykule spróbuję przybliżyć jak to wszystko ogarnąć w elektronicznym terminarzu.

    Podstawową rzeczą jaką musimy zrobić, by zacząć pracę w terminarzu jest dodawanie zadań. Zobaczmy jak tego dokonać. Przełączmy program w tryb tygodniowy.

Jak dodać nowe zadanie do terminarza?

     harmonogram_07.jpgPierwszą rzeczą jaką należy zrobić to zaznaczyć myszką pola na terminarzu np. zaczynając od 8:00 do 9:00. Wtedy uruchomi się nam okienko dodawania nowych zdarzeń. Możemy również kliknąć na ikonkę "Dodaj" z lewego menu, ale zaznaczając pola w konkretnym dniu daje tą przewagę, że już długość trwania danego zadania jest już uwzględnione w otwartym okienku.

W nim to wpisujemy tytuł zadania, miejsce wykonywania pracy, termin i czas w godzinach, priorytet, notatkę wyjaśniającą co trzeba robić, kategorię - czyli czy chodzi o pracę czy też o obowiązki domowe, przypomnienie oraz ustawienia cykliczności, jeśli zadanie ma się powtarzać.

harmonogram_08.jpg

Dajmy więc teraz ok i zobaczmy co się stanie.

Dodane zostało zadanie do wykonania w czasie od 8 do dziewiątej w poniedziałek.

Dodajmy teraz jeszcze dwa nowe zadania, np. przygotowanie ścian, zakup materiałów oraz spotkanie z klientem o 15:30.

harmonogram_09.jpg

Zadanie "przygotowanie ścian" oraz ostatnie zadanie "spotkanie z  klientem" pominę w opisie, jednak "Zakup materiałów" wykorzystuje przypomnienie zatem omówię go bliżej.

Ustawianie przypomnienia

     By ustawić przypomnienie przy konkretnym zadaniu wystarczy zaznaczyć opcję "Przypomnienie" oraz wybrać czy okienko przypominające ma się pojawić o czasie, czy też przed zadaniem i też ile minut wcześniej. Wybieramy np. "Przed zdarzeniem" oraz minuty w ilości 15. Zatem piętnaście minut wcześniej zostaniemy poinformowani, że trzeba pomału kończyć bieżące zadanie, bo za ten określony czas trzeba będzie pojechać po zakupy.

Zauważmy, że przy danym zadaniu w którym występuje powiadomienie widoczna będzie ikonka dzwonka.

Oczywiście powiadomienia najlepiej sprawdzają się dla tych, którzy pracują przy komputerze, bo wtedy takie okienko ewidentnie przerywa nam pracę, bo pojawia się jako okienko dialogowe przerywając nam pracę w innych programach i by pracować dalej musimy je zamknąć.

Gorzej jest dla tych, którzy pracują nie przy komputerze, wówczas takie powiadomienia trzeba sobie włączyć np. w komórce.

- zabezpieczanie swojej pracy - hasłowanie

Czytaj dalej: Terminarz - różne widoki
Warning: include_once(includes/rss_fetch.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/programy-biznes/includes/funkcje.php on line 519

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'includes/rss_fetch.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php52/usr/share/pear:/opt/alt/php52/usr/share/php') in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/programy-biznes/includes/funkcje.php on line 519

Różne

copyright © Pcwiedza.pl