Programy biznes
Kcik pocztkujcego

Gimp GanttProject - zarządzanie projektami

     GanttProject jest prostym programem, wspomagającym proces planowania projektu. Program raczej nie zadowoli tych, którzy lubią rozbudowane programy jednak jego zaletą jest to, że szybko możemy wdrożyć go w życie, bo nie trzeba się go uczyć zbyt długo.  

    ganttproject.jpg Z tej aplikacji możemy śmiało skorzystać wówczas, gdy zachodzi potrzeba zaplanowania jakiegoś projektu. Pamiętajmy jednak, że GanttProject jest dość mocno uposzczonym programem do zarządzania projektami.

Co zyskujemy korzystając z GanttProject?

    Dzięki zastosowaniu znanego już od wielu dekad wykresu Gantta możemy w miarę wygodnie zaplanować całe przedsięwzięcie. Na przykład może czeka nas w najbliższym czasie remont mieszkania i zechcemy zobrazować poszczególne czynności, które wchodzą w skład takiego przedsięwzięcia za pomocą wygodnego wykresu, który jest bardzo intuicyjny i jego zrozumienie nie wymaga jakiejś wielkiej wiedzy. Z pomocą może przyjść nam ten właśnie program.

Zaletą wykresu Gantta jest to, że wizualnie można zobrazować cały proces i krok po kroku go zaplanować nawet, gdy sami jesteśmy wykonawcami tego remontu. Najwięcej jednak korzyści z korzystania z programu GanttProject odniesiemy wówczas, gdy zatrudniamy do takiej pracy kilka ekip budowlanych i chcemy to wszystko zgrać w jedną całość i co więcej sprawić, by ekipy pracowały równolegle, by zaoszczędzić na czasie. W takim przypadku wykres Gantta zdecydowanie lepiej się sprawdzi niż ręczne tworzenie tabelek.

W jaki sposób korzystać z takiego programu?

W kilku kolejnych artykułach spróbuję przybliżyć w jaki sposób można skorzystać z programu celem zaplanowania jakiegoś projektu. Zapraszam do lektury.
Warning: include_once(includes/rss_fetch.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/programy-biznes/includes/funkcje.php on line 519

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'includes/rss_fetch.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php52/usr/share/pear:/opt/alt/php52/usr/share/php') in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/programy-biznes/includes/funkcje.php on line 519

Różne

copyright © Pcwiedza.pl