Programy biznes
Kcik pocztkujcego

Gimp Harmonogram zadań - różne jego oblicza

     Program ProjectLibre pozwala zobrazować ten sam projekt na różnych płaszczyznach niby to samo a jednak różne widoki pozwalają uwypuklić inne korzyści. Przykładowo widok WBS ukazuje nam koszty poszczególnych zadań a także np. koszt remontu samej łazienki. Zobaczmy jak to wygląda w praktyce.

Wykres Gantta już widzieliśmy, bo cały prawie czas na nim operowaliśmy więc go pomijam w tym opisie. Zajmiemy się więc widokiem sieci (Network):

projectlibre_24.jpg

Widok ten możemy zobaczyć obok na rysunku. Wchodzimy do menu Task a z stamtąd wybieramy ikonkę z napisem Network. Wówczas zobaczymy jak wygląda sieć powiązań w projekcie dla każdego z podzadań. Będzie też widoczny czas oraz dzień startu i planowany dzień końca danego zadania. Oczywiście nie wszystko zmieściło się na ekranie i trzeba będzie przesuwać ekran w prawo, by zobaczyć wszystko.

projectlibre_25.jpg

Kolejny widok to widok WBS ukazujący kolejne zadania oraz ich oszacowany koszt jednostkowy jak i również zbiorowy dla danego podzadania i tak np. dla Remontu korytarza wyszło nam 1620zł zaś pokoje kosztować nas będą 2940zł. Oczywiście, by dane te były całkowite trzeba by było doliczyć jeszcze koszt materiałów, które musimy kupić. 

Znów nie jest to pełny wgląd, gdyż się nie zmieściła łazienka, ale ona będzie wyglądała analogicznie do pokoi i korytarza z tym, że będzie tam więcej zadań.

projectlibre_26.jpg
Kolejny widok jaki jest dostępny w ProjectLibre to TaskUsage, czyli kalendarz ukazujący jakie zadania, kto, używając jakich materiałów i w ile godzin ma wykonać. Bardzo przydatny widok warty wydrukowania, gdyż pozwala na ukazanie swego rodzaju planu działania dla wszystkich zainteresowanych w jednym miejscu. Oczywiście można powiększać i pomniejszać widok, by uzyskać większą lub mniejszą precyzję w kalendarzu.
projectlibre_27.jpg
Kolejny widok to RBS w którym możemy wykazać kto ile nas będzie kosztował. Wchodzimy tu z górnego menu Resources i tam RBS.
projectlibre_28.jpg
Ostatni widok, który tu omówimy to Resource Usage, który ukazuje użycie konkretnych zasobów czy to ludzkich czy też maszyn w danym czasie. Zaletą tego widoku jest posegregowanie dla konkretnej osoby czy też zasobu kolejnych zadań oraz harmonogramu w jakim czasie należy go wykonać.

Jak widać program ProjectLibre daje dużo możliwośći uwidaczniania naszej pracy i dla każdemu można przedstawić harmonogram pracy według różnych wytycznych a przez co konkretni wykonawcy mogą zapoznać się z np. z konsekwencjami jakie się pojawią jeśli opóźnią jakieś zadanie.

Czytaj dalej: Tworzenie listy zadań w ProjectLibre
Warning: include_once(includes/rss_fetch.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/programy-biznes/includes/funkcje.php on line 519

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'includes/rss_fetch.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php52/usr/share/pear:/opt/alt/php52/usr/share/php') in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/programy-biznes/includes/funkcje.php on line 519

Różne

copyright © Pcwiedza.pl