Programy biznes
Kcik pocztkujcego

Gimp Jak dodać wykonawców do zadań?

    Zadania umieściliśmy w programie w poprzednim kroku, jednak czymże by one były, gdyby nie było ludzi, którzy chcieliby je wykonać? Byłyby tylko pustymi marzeniami. W tym artykule wpiszemy naszych wykonawców do programu i przypiszemy im poszczególne zadania.

By dodać wykonawców do naszego systemu do zarządzania jakim jest program GanttProject należy przejść do zakładki "Diagram osób" znajdujący się po lewej stronie tuż pod ikonkami menu górnego.

ganttproject_07.jpg

Gdy już klikniemy na "Diagram osób" to wspomniany pasek górny z ikonkami również ulegnie zmianie i w miejsce dodawania zadań pojawi się możliwość dodawania osób do projektu. Kliknijmy na tą ikonkę - jest ona zaznaczona czerwonym okręgiem obok na rysunku.

Po kliknięciu na tej ikonce pojawi się nowe okienko w które możemy wpisać osoby, które zamierzamy zatrudnić do naszego projektu. Będą to Marek, Jacek i Ja-właściciel - czyli zleceniodawca, który będzie musiał się zająć częścią zakupów.Przypisujemy zadania wykonawcom

ganttproject_08.jpg

W kolejnym kroku wracamy do wykresu Gantt w zakładce pod menu i dwukrotnie klikamy na kolejne zadania jedno po drugim celem otwarcia okienka właściwości danego zadania.

W tym też oknie wybieramy opcję "Osoby" a w niej klikamy na klawisz "Dodaj" a z listy która się pojawi wybieramy odpowiedniego wykonawcę dla danego zadania. Dla "Remontu łazienki" wszystkie zadania oprócz "Kupić wannę..." przydzielamy Markowi a ten wyjątek przypisujemy sobie, czyli osobie "Ja-właściciel", bo to przecież my musimy wybrać wannę i tego typu elementy montażowe. Pozostałe zadania przypisujemy Jackowi. Jedno po drugim.

ganttproject_09.jpg

Wróćmy teraz ponownie do "Diagramu osób" i zobaczmy czy coś się zmieniło. Otóż zmieniło i to dużo, bo każdy teraz będzie miał przydzielone różne zadania w odpowiednim czasie i w odpowiedniej kolejności.

Gdyby zaistniały konflikty to wówczas na tym wykresie pojawią się informacje na czerwono o tym, że dany pracownik w tym samym dniu ma przypisane dwie prace, które powinny być rozdzielone.

Wywołam teraz sztucznie taką sytuację. Przypiszę Zobaczmy co się stanie.


ganttproject_10.jpg
Klikamy prawym klawiszem myszy na pierwszym zadaniu Marka i wybieramy "Właściwości zadania".
ganttproject_11.jpg
W nowo otwartym okienku wybieramy zakłdkę "Osoby" a następnie zmieniamy wykonawcę z Marka na Jacka (oczywiście tymczasowo, za chwilę zmienimy to z powrotem, bo jest to jedynie przykład ilustrujący konflikt zasobów ludzkich).
ganttproject_12.jpg

Zobaczmy co daje nam ta zmiana. Otóż zadanie od Marka przechodzi na Jacka, ale w tej sytuacji zaplanowne są dla Jacka dwa wykluczające się zadania, które przy jednej osobie trzeba rozwiązać jedno po drugim a nie naraz. Dlatego też w pasku symbolizującym jego pacę pojawia się czerwone ostrzeżenie, które się ujawniło.

Wróćmy zatem do poprzedniego stanu, czyli zwróćmy z powrotem to zadanie Markowi.

Ustalenie długości trwania zadań

ganttproject_16.jpg

Teraz zajmiemy się jeszcze jedną bardzo ważną kwestią. Otóż do tej pory milcząco założyłem, że każde zadanie jest jednakowo długie, czyli trwa tyle samo a dokładniej jeden dzień. W rzeczywistość jest często nieco bardziej skomplikowana.

Dlatego też obok na obrazku ukazuję jak dostosować długość zadań do własnych potrzeb. Klikamy na konkretnym zadaniu np. "Położyć płytki" a w nowo otwartym oknie wpisujemy odpowiedni czas trwania w naszym przypadku była to zmiana z 1 dnia na 3 i zatwierdzamy. Zauważmy też, że na wykresie Gantta będzie to widoczne w postaci wydłużenia elementu dotyczącego tegoż właśnie zadania.

Zadaniem naszym będzie teraz urealnienie tych czasów tym właśnie sposobem, by cały wykres był trochę bardziej realityczny.Czytaj dalej: Jak utworzyć listę zadań? - GanttProject
Warning: include_once(includes/rss_fetch.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/programy-biznes/includes/funkcje.php on line 519

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'includes/rss_fetch.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php52/usr/share/pear:/opt/alt/php52/usr/share/php') in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/programy-biznes/includes/funkcje.php on line 519

Różne

copyright © Pcwiedza.pl