Programy biznes
Kcik pocztkujcego

Gimp Jak utworzyć listę zadań? - GanttProject

    Pierwszą rzeczą jaką zrobimy po uruchomieniu programu to będzie wpisanie listy zadań, które trzeba wykonać, by zrealizować projekt. Na tej bazie będziemy bazowali w dalszej pracy.

     W opisach różnych programów posługuję się jednym przykładem a mianowicie remontem mieszkania tak, by czytający mógł sobie porównać różne programy na tym samych danych wejściowych. Zatem pobierzmy dane z listy wpiszmy je jedno po drugim.

ganttproject_02.jpg

Zadania do wykonania dodajemy kolejno jedno pod drugim klikając na ikonkę zegarka a następnie wpisując odpowiednią nazwę w polu "Nazwa zadania".

W tej chwili wpiszmy je wszystkie razem z tymi, które je grupują.

ganttproject_03.jpg

Po wpisaniu zadań program powinien wyglądać mniej więcej tak jak obok.

Teraz musimy zadbać o to, by zadania były wyświetlane w odpowiednich grupach i kolejności.

ganttproject_04.jpg

Zróbmy więc hierarchię łapiąc kolejne zadania, które powinny należeć do remontu łazienki i upuszczajmy na nim. Zacznijmy od ostaniego wtedy kolejność pozostanie bez zmian a tylko powstanie wcięcie ukazujące fakt, że zadanie remont łazienki jest tym, które grupuje znajdujące się pod nim.

Tak samo postąpmy z zadaniami, które powinny należeć do remontu korytarza i remontu pokoi.

Zauważmy, że zadania grupujące zaznaczone są na czarny kolor.

ganttproject_05.jpg

Obok widać wszystkie posegregowane zadania.

Teraz zajmijmy się powiązaniem kolejnych zadań a czynimy to łapiąc pierwsze zadanie i przeciągając kursor nad drugie po to by go na nim upuścić. Wówczas jedno to drugie przesunie się w prawo uwidaczniając to, że zacznie się ono po skończeniu poprzedniego. Zauważmy też, że data w tym zmieni się również na następny dzień.

Uwaga! Drugie zadanie opuściłem, gdyż wykona je inna osoba, zatem może ono być wykonane równolegle do innych prac.

Wszystko zatem działa jak należy.


ganttproject_06.jpg
Obok widać efekt zhierarchiwizowania naszej listy. Zauważmy, że zadania grupujące automatycznie dostosowały się do ilości zadań znajdujących się pod sobą.


Czytaj dalej: Jak utworzyć listę zadań? - GanttProject
Warning: include_once(includes/rss_fetch.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/programy-biznes/includes/funkcje.php on line 519

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'includes/rss_fetch.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php52/usr/share/pear:/opt/alt/php52/usr/share/php') in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/programy-biznes/includes/funkcje.php on line 519

Różne

copyright © Pcwiedza.pl