Programy biznes
Kcik pocztkujcego

Gimp Monitorowanie projektu - przykład

    W tym artykule posłużę się naszym projektem o remoncie. Warto więc przejrzeć poprzedni opis czyli "Zarządzanie zadaniami. Tu natomiast ukarzę co się dzieje z wykresem RYG, gdy aktualizujemy nasz projekt.

     Prześledźmy monitorowanie projektu na przykładzie. Dla zadania o nazwie "Położyć płytki" zmienimy informację dotyczącą, która mówi w ilu procentach zostało ono wykonane. Przed tą zmianą wykres RYG wyglądał tak jak poniżej:

lancuch_krytyczny_15.jpg

Wtedy pierwszy bufor o nazwie "Buf 22" znajdował się na czerwonym polu. Była to sytuacja niebezpieczna i termin oddania projektu był zagrożony. Zobaczmy jednak co się stanie, gdy zmienimy status wykonania zadania na chociażby 40%.

lancuch_krytyczny_16.jpg

Wówczas bufor o nazwie "Buf 22" znów wróci na zielone pole!

W ten właśnie sposób możemy sprawić, by monitorować na bieżąco stan naszego projektu a nie dopiero wtedy, gdy się kończy i gdy już wiadomo, że nie zdążymy z wykonaniem projektu.

To jest najważniejsza korzyść metody łańcucha krytycznego! To właśnie monitorowanie pozwala na wczesne wykrycie kłopotów zanim jeszcze staną się problemem nie do pokonania. Na wczesnym etapie wiele takich opóźnień da się rozwiązać lub też można próbować renegocować umowę, podzlecić innym osobom czy firmom projekt lub też podjąć inne stosowne kroki zanim dojdziemy do punktu potocznie nazywanym "za pięć dwunasta" gdzie możliwości na obronę jest coraz mniej.

Zaletą tej metody jest zatem nie tylko to, że w przeważającej większości projekty nią wsparte kończą się na czas ale również i to, że jest o wiele mniej stresu oraz wykonawca ma większe poczucie kontroli nad całym procesem wykonywania prac. To też bardzo cenna zaleta w naszym codziennym zabieganym życiu, które często upływa na gaszeniu pożarów zamiast na spokojnej pracy.

Czytaj dalej: Project+ - dodawanie zadań
Warning: include_once(includes/rss_fetch.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/programy-biznes/includes/funkcje.php on line 519

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'includes/rss_fetch.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php52/usr/share/pear:/opt/alt/php52/usr/share/php') in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/programy-biznes/includes/funkcje.php on line 519

Różne

copyright © Pcwiedza.pl