Programy biznes
Kcik pocztkujcego

Gimp Ograniczenia czasu pracy wykonawców i zasobów

    Gdy bierzemy się za konkretny projekt to często okazuje się, że musimy się zmierzyć z konkretnymi ograniczeniami. Niestety tak to już jest w naszym życiu, że wykonawcy mogą mieć kilka projektów na głowie i nie są w stanie poświęcić nam np. 8 godzin dziennie a jedynie 4, maszyna, która jest potrzebna wszystkim może być współdzielona i trzeba na nią czekać itd. Dziś zajmiemy się tym jak to uwzględnić w programie do organizacji pracy.

      Ograniczenia typu praca przez niepełny wymiar godzin przez danego pracownika można uwzględnić w programie ProjectLibre bez większych problemów. Ukażemy to zaraz na przykładzie.

projectlibre_09.jpg

Załóżmy, że jeden z wykonawców a dokładnie Marek przez pierwszy tydzień będzie mógł pracować jedynie od 8-12, czyli tylko 4 godziny dziennie. To ograniczenie musimy wprowadzić do naszego programu, bo inaczej całe planowanie będzie opierało się na fałszywych danych czyli na 8 godzina dziennie.

By tego dokonać wystarczy dwukrotnie kliknąć na nazwie "Marek" a następnie w nowo otwartym okienku kliknąć na kalendarzu a z koleji w otwartym oknie, które się wówczas pojawi zaznaczyć opcję "Non-default working time" oraz kolejne dni klikając na pierwszym a następnie przytrzymując shift kliknąć na ostatnim w danym tygodniu lub też przytrzymując ctrl klikać na wszystkich dniach, które chcemy zmienić. W dalszej kolejności trzeba usunąć pozycję od 13-17 uzyskując tym samy czterogodzinny tryb pracy Marka konkretnych daniach.

Gdyby nam zależało na dodaniu godzin, czyli np. na pracę po 12 godzin dziennie, co w budowlance jest czesto praktykowane to wystarczyłoby dodać konkretny blok czasowy np. od 8-20.

Zauważmy też, że możemy wybrać opcję "Non-working time", co zaznaczone dni z puli przeznaczonych na pracę. W ten sposób możemy uwzględnić czas, który Marek może poświęcić na pracę przy naszym remoncie.Czytaj dalej: Tworzenie listy zadań w ProjectLibre
Warning: include_once(includes/rss_fetch.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/programy-biznes/includes/funkcje.php on line 519

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'includes/rss_fetch.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php52/usr/share/pear:/opt/alt/php52/usr/share/php') in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/programy-biznes/includes/funkcje.php on line 519

Różne

copyright © Pcwiedza.pl