Programy biznes
Kcik pocztkujcego

Gimp Planowanie harmonogramu wg wykres Gantta przykład

      W jednym z linków utworzyliśmy listę fikcyjnego zadania a następnie wygenerowaliśmy - przykład - wykres Gantta na jego podstawie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by te zadania dla konkretnej osoby umieścić w harmonogramie programu EssentialPIM.

   Zobaczmy jak to zrobić.

projectlibre_12.jpg

Skorzystamy z wygenerowanego już w programie ProjectLibre wykresu Gantta dla jeden z osób. Pozwolę sobie go tu przytoczyć obok.

harmonogram_21.jpg

Bierzemy pod uwagę pierwszą osobę i wstawimy zadania, które ma ona do wykonania.

By tego dokonać wystarczy zaznaczyć cały dzień czyli od 8-16 w poniedziałek a wtedy pojawi się okienko tworzenia nowego zadania tam też wpisujemy pierwsze z nich z poprzedniego wykresu Gantta.

harmonogram_22.jpgNastępnie bierzemy zadanie drugie z listy czyli "Zamontować wannę" z czasem 1/2 dnia i je wpisujemy. Zauważmy, że drugie zadanie w wykresie Gantta należy do innej osoby, więc nie biorę go pod uwagę w naszym harmonogramie.
harmonogram_23.jpg

Następnie dodajemy zadanie "Położyć płytki" które trwa trzy dni. Dlatego też musimy je wykonać w kilku etapach. Pierwszą część zaczynamy zaznaczając pół dniówki we wtorek, później całą środę i czwartek i pół piątku. Tym sposobem uzyskamy trzy pełne dni.

harmonogram_24.jpg

Tak to wygląda w praktyce. Dodałem tu dodatkowo jeszcze w piątek pół dnia fugowania.

Trzeba pamiętać o tym, że procesy należy planować tak, by nie było konfliktu z poprzednimi pracami a mianowicie chodzi o to by np. klej do klejenia płytek zdążył wyschnąć zanim zaczniemy fugować. Załóżmy, że w naszym przypadku zaczniemy fugować tę część, która już wyschła...

harmonogram_25.jpg
By dodać następne zadania należy przejść na kolejny tydzień.
harmonogram_26.jpg

Przy planowaniu zadań niekiedy lepiej jest przełączyć program w tryb miesięcy. Wtedy więcej zadań widać, choć ciężej wówczas o szczegóły.

Jak wiadać nie ma tu wielkiej filozofii przy tworzeniu harmonogramu z wykresu Gantta.Czytaj dalej: Terminarz - różne widoki
Różne

copyright © Pcwiedza.pl