Programy biznes
Kcik pocztkujcego

Gimp Project+ - dodawanie zadań

    Na początek do projektu dodamy niezbędne zadania, które trzeba wykonać, by uznać projekt za zrealizowany. W tym artykule ukażemy jak tego dokonać w programie Project+, który umożliwia stosowanie metody łańcucha krytycznego.

      Korzystając z listy zadań naszego zdefiniownego na początku remontu mieszkania dodajemy kolejno zadania grupujące a także te, które podlegają jemu samemu. Zanim jednak to zrobimy musimy dodać zasoby ludzkie, które będą z tymi zadaniami powiązane. Dodajmy więc naszych wykonawców czyli Marka, Jacka oraz Ja-zleceniodawcę.

lancuch_krytyczny_03.jpg

Dokonujemy tego klikjąc w programie ikonkę z literką "R" i kolejno wpisujemy wszystkie osoby w okienku, które wyświetli się natychmiast po wciśnięciu wsponianej już ikony.

Wykonawcy będą się pojawiać na dole po lewej stronie.

Kolejnym krokiem naszej pracy nad naszym planowaniem projektu jest wstawienie wszystkich zadań, których wykonanie jest potrzebne.

lancuch_krytyczny_04.jpg

Wklejamy kolejno zadania, które chcemy przypisać poszczególnym osobom. Zaczynamy od zadań hierarchicznych, czyli tak naprawdę tytułów całych podprojektów typu "Remont łazienki" pod którymi będą się kryły inne bardziej proste czynności takie jak "Zamontować wannę" czy też "Położyć płytki". Te drugie, czyli bardziej szczegółowe zadania wpisujemy do systemu za pomocą pierwszej ikonki czyli tej z literką "T". Zadania hierarchiczne natomiast wstawiamy analogicznie klikając na ikonce z literką "H".

Pamiętajmy też o tym, by dla każdego zadania przypisać odpowiednie zasoby ludzkie, czyli konkretną osobę lub też ekipę.

lancuch_krytyczny_05.jpg

Gdy wstawimy już wszystkie zadania zauważymy, że zostaną one rozdysponowane pomiędzy konkretnymi wykonawcami i z nich powstanie wykres Gantta podobny jak obok a także widoczne będzie "obłożenie" pracą poszczególnych wykonawców.

To pozwoli nam na natychmiastowy wgląd, czy jest ktoś, kto w danym momencie ma wolne i mógłby wspomóc tych, którzy aktualnie mają nawał pracy.

lancuch_krytyczny_07.jpg
By zadania były podporządkowane odpowiednim grupom hierarchizującym należy je przemieścić pod nią, czyli łapiemy dane zadanie a następnie upuszczamy na zadaniu hierarchizującym. Teraz gdy klikniemy na danym zadaniu hierarchizującym to będzie ono "zwijało" wszystkie zdania mu pogległe.Czytaj dalej: Project+ - dodawanie zadań
Warning: include_once(includes/rss_fetch.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/programy-biznes/includes/funkcje.php on line 519

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'includes/rss_fetch.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php52/usr/share/pear:/opt/alt/php52/usr/share/php') in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/programy-biznes/includes/funkcje.php on line 519

Różne

copyright © Pcwiedza.pl