Programy biznes
Kcik pocztkujcego

Gimp ProjectLibre - zarządzanie projektami

     Zaawansowany program do zarządzania projektami. Jest to narzędzie umożliwiające wygodne prowadzenie projektów. ProjectLibre bo o nim jest tu mowa podobny jest do komercyjnego Microsoft Project. Dzięki temu późniejsze ewentualne przejście w jedną czy w drugą stronę powinno przebiec bezboleśnie.

     Program ProjectLibre jest kontyuacją aplikacji OpenProject i daje użytkownkowi dość sporo narzędzi w postaci raportów, wykresu Gantta, planowanie metodą WBS i a także diagramów sieciowych. To oczywiście jedynie wycinek funkcji, które oferuje program. Część z nich postaram się omówić na przykładzie.

Program można ściągnąć za darmo z sieci, bo jest dostępny na licencji Open Source, czyli możemy go śmiało wykorzystywać w domu jak i w pracy bez żadnych opłat a by go ściągnąć wystaczy w wyszukiwarce wpisać ProjectLibre i kliknąć na download po czy możliwa będzie jego instalacja.

By zbytnio nie przedłużać spróbuję opisać możliwości programu na konkretnym przykładzie, który jest taki sam jak w opisach konkurencyjnych programach np. GanttProject a mianowicie na remoncie mieszkania. Zdecydowałem się na takie rozwiązanie, gdyż pozwoli ono czytelnikowi lepiej porównać sobie poszczególne programy niż w sytuacji, gdyby przykłady dotyczyły różnych projektów.

  1. Tworzymy listę głównych zadań, którą trzeba wykonać następnie grupujemy je według kategorii i w końcu wyznaczamy kamienie milowe
  2. W kolejnym kroku ustalamy harmonogram zadań szacujemy ich długość.
  3. Wpisujemy dostępne zasoby oraz osoby, które mają poszczególne zadania wykonywać i przypisujemy każdemu z nich konkretne zadanie.
  4. Sprawdzamy, czy nie powstały konflikty pomiędzy zadaniami, czyli czy w danym czasie dwie lub więcej osób nie korzysta z tego samego zasobu np. komputera, czy też sali konferenyjnej itp. Jeśli taki konflikt wystąpił to trzeba koniecznie go rozwiązać.


Warning: include_once(includes/rss_fetch.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/programy-biznes/includes/funkcje.php on line 519

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'includes/rss_fetch.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php52/usr/share/pear:/opt/alt/php52/usr/share/php') in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/programy-biznes/includes/funkcje.php on line 519

Różne

copyright © Pcwiedza.pl