Programy biznes
Kcik pocztkujcego

Gimp Przypisanie osób do zadań

     W tym artykule przypiszemy konkretnym osobom konkretne zadania. Ten proces uwzględni również ograniczenia jakie wprowadziliśmy podczas wprowadzania dostępnego czasu poszczególnych pracowników. Ciekawe co z tego wniknie...

projectlibre_13.jpg

Będąc w widoku wykresu Gantta klikamy na poszczególnych zadaniach dwukrotnie i w okienku które się pojawi wybieramy Resources a następnie klikamy na ikonkę wywołującą kolejne okienko dołączania zasobów ludzkich czy też materiałów do danego zadania. W tym też okienku wybieramy osobę i klikamy na button Assign. Zobaczmy, że w poprzednim również pojawi się na żółtym tle ta osoba. W ten sposób przypisaliśmy zadaniu konkretnego wykonawcę.

Tak też musimy wykonać dla każdego zadania. Zauważmy, że gdy dodajemy osobę Marka, która to ma w swoim harmonogramie wpisane, że w początkowym tygodniu może pracować tylko 4 godziny dziennie to wykres Gantta się wydłuża. Gdy zadanie miało wpisane jeden dzień to w pozycji Duration tak pozostanie, jednak na wykresie Gantta rozciągnie się na dwa dni, co jest prawidłowe i oczekiwane przez nas. Program zatem poprawnie szacuje czas godzinowo.

Teraz pozostaje przypisać każdemu zadaniu konkretnego wykonawcę. Wygląda to na dużo klikania, ale jest na to sposób, żeby się za dużo nie napracować. Otóż nie ma konieczności zamykać za każdym razem wszystkich okienek a wystarczy tylko po przypisaniu konkretnemu zadaniu konkretnej osoby kliknąć na kolejnym zadaniu.

projectlibre_14.jpg

Wtedy okienka dostosują się automatycznie do danego zadania i unikniemy ciągłego wyłączania i włączania tych okienek. Zobaczmy z resztą obok. Po kliknięciu na nowe zadanie w pierwszym okienku pole Resources pozostaje puste. Tak więc wybieramy w drugim odpowiednią osobę i dajemy Assign (pamiętajmy, że zakupy robi inna osoba, czyli "Ja-zleceniodawca", bo przecież raczej nie będziemy chcieli, by ktoś za nas wybrał płytki do naszego mieszkania...).

Zadania z Remontu korytarza i Remontu pokoi ma wykonać Jacek.


projectlibre_15.jpgBrak materiałów a rozpoczęcie pracy

    W tej chwili mamy już za sobą proces przypisywania zadań poszczególnym osobom.  Pozostał jednak jeszcze jeden problem. Otóż czy zdążymy z zakupem wanny zanim Marek będzie chciał ją zamontować?

Spójrzmy na wykres Gantta u góry. Przecież przygotowanie ścian zajmie Markowi jedynie jeden dzień roboczy a my będziemy zaplanowaliśmy, że w ciągu dwóch dni zrobimy niezbędne zakupy w tym wannę.

A może będziemy musieli wannę kupić w pierwszej kolejności i przywieźć ją już w pierwszy dzień?

Czy zatem Marek będzie musiał czekać?

Z wykresu Gantta wynika, że nie!

Wcale nie musimy się wyrobić z zakupami w pierwszy dzień a to dlatego, że choć Marek będzie pracował jeden dzień nad przygotwoaniem ścian to jednak w pierwszym tygodniu przychodzi on do pracy jedynie na pół etatu, czyli na 4 godziny a to sprawia, że jedną dniówka rozciągnie się na dwa fizyczne dni. Zatem montaż wanny rozpocznie w trzecim dniu trwania remontu.

Czytaj dalej: Tworzenie listy zadań w ProjectLibre
Warning: include_once(includes/rss_fetch.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/programy-biznes/includes/funkcje.php on line 519

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'includes/rss_fetch.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php52/usr/share/pear:/opt/alt/php52/usr/share/php') in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/programy-biznes/includes/funkcje.php on line 519

Różne

copyright © Pcwiedza.pl