Programy biznes
Kcik pocztkujcego

Gimp Szyfrowanie harmonogramu

      Kalendarz elektroniczny jakim jest program EssentialPIM pozwala na dostosowanie swoich ustawień fabrycznych oraz na kodowanie naszych danych poprzez szyfrowanie.

Szyfrowanie danych

     W przypadku, gdy do naszego komputera ma dostęp wiele osób być może zechcemy ograniczyć możliwość podglądnięcia pliku z naszym harmonogramem. W takim przypadku narzędzie to umożliwia zabezpieczenie hasłem naszego pliku z danymi.

harmonogram_20.jpg

Gdy zdecydujemy się na szyfrowanie wówczas dostęp do pliku harmonogramu będzie możliwy dopiero po wpisaniu poprawnego hasła. Możemy tego dokonać wybierając menu Plik->Zabezpiecz hasłem...

Wtedy pojawi się okienko takie jak obok i należy dwa razy wpisać hasło i od tej pory przy uruchomieniu programu wymagane będzie jego wpisanie.

harmonogram_19.jpg

 Warto wiedzieć, że gdy zdecydujemy się na zabezpeczenie hasłem naszego harmonogramu to również baza danych występująca w postaci pliku zostanie zakodowana co jest niewątpliwą zaletą, bo dane nie będą zapisane w sposób jawny i zwykły podgląd pliku nie ujawni naszych danych wprost.

Zrobiłem mały test. Wyszukałem w niezakodowanej bazie frazy o nazwie "spotkanie z nowym klientem" w i została ona odnaleziona co widać obok.

harmonogram_18.jpg

Ponowna próba ale już na zakodowane wersji nie powiodła się. Te dane były, ale już nie w sposób jawny.

Uwaga! Warto zauważyć, że wersja zakodowana to harmonogram.epim, natomiast niezakodowana to harmonogram.backup_(...).epim. Zatem program koduje plik podstawowy, jednak na dysku pozostaje niezakodowyny plik backupu!!! Zatem trzeba albo go zakodować samemu, albo usunąć, gdyż wtedy niestety każdy, kto trochę pomyśli to i tak dostanie się do naszego pliku... Co prawda niekoniecznie do najnowszej wersji no ale jednak przynajmniej na początku mogą to być identyczne pliki...Czytaj dalej: Terminarz - różne widoki
Różne

copyright © Pcwiedza.pl