Programy biznes
Kcik pocztkujcego

Gimp Terminarz - różne widoki

    Terminarz EssentialPIM daje możliwość podglądnięcia naszego kalendarza w bardzo wygodnych i dostosowanych do naszych potrzeb widokach. Pozwala to spojrzeć na nasze zadania i plany z mniejszego lub większego dystansu a mianowicie w skali dnia, tygodnia, miesiąca, roku czy też listy zadań.

Zobaczmy jak to wygląda w praktyce.

Widok dnia - elektroniczny terminarz

harmonogram_03.jpg     Widok dnia jest najbardziej szczegółowy i najlepszy do zastosowania gdy nie planujemy już nic tylko pracujemy. Już śpieszę z wyjaśnieniem dlaczego. Otóż wtedy gdy wykonujemy już zaplanowane działania nie warto widzieć wszystkiego co mamy w danym roku, miesiącu czy nawet tygodniu zrobić. W tym momencie nie powinniśmy się rozpraszać i skupiać na niczym innym jak tylko i wyłącznie na tym by jak najszybicej wykonać to zadanie, które według planów mamy teraz wykonać. Zostawmy planowanie na kiedy indziej!

      Gdy w trakcie pracy widzimy zbyt dużo zadań to nasze myśli mogą mknąć w ich kierunku a to jest teraz wysoce niewskazane! To rozprasza i marnuje nasze siły na rzeczy, na które często nie mamy w tej chwili wpływu. Te zasoby przekierujmy na wykonywane aktualnie zadanie.

Jakie jest ryzyko widoku szerokiego podczas pracy?

     Gdy widzimy zbyt dużo i się rozpraszamy to wówczas zaplanowane na teraz zadanie może się nam rozciągnąć w czasie i nie wyrobimy się w tym terminie a przez to wydłużenie wyjdzie ono na to następne, co niewątpliwie może rozwalić nam plany, które z takim zaangażowaniem budowaliśmy. Wiem to z własnego doświadczenia. Może ten opis wydawać się przydługawy ale uwierzcie mi wiem co robię i robię to świadomie.

Widok tygodnia - planowanie - terminarz

harmonogram_02.jpgWidok tygodnia jest przydatny przy planowaniu i gdy chcemy spojrzeć na to co zrobiliśmy lub nie czego nie udało się nam wykonać mimo planowania w niedalekiej przeszłości oraz to co chcemy wykonać w najbliższym czasie w tym tygodniu lub ewenutalnie w przyszłych. Możemy przecież przełączać widok tygodniami wstecz lub w przód mini strzałeczkami przy dacie u góry nad kalendarzem.

Widok miesiąca - cele na dany miesiąc

harmonogram_04.jpgTen widok pozwala spojrzeć nieco z góry na swoje plany oraz ewentualnie w łatwy sposób przemieszczać dane zadania z jednego dnia na inny łapiąc je i przemieszczając na inny dzień. Przydaje się to w szczególności wtedy, gdy czegoś nie wykonaliśmy i nie chcemy by to przepadło więc przenosimy to zadanie na nowy termin z przeszłości w przyszłość lub teraźniejszość...

Widok roku - planowanie globalne

harmonogram_05.jpgTo już widok z lotu ptaka na nasze plany. Dzięki temu możemy próbować ogarnąć większe plany lub też te małe ale w skali globalnej. Możemy też dzięki temu zobaczyć co zaplanowaliśmy w tym lub w przeszłym roku a także snuć plany na przyszłość.

 

Widok listy zadań

harmonogram_06.jpg    Niekiedy może być jeszcze przydatna lista zadań, które mamy wykonać w postaci płaskiej czyli elementy są widoczne jednen pod drugim. Możemy tu wygrać sobie zadnia w zadanym okresie od danego dnia do innego konkretnego terminu.

Czytaj dalej: Terminarz - różne widoki
Warning: include_once(includes/rss_fetch.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/programy-biznes/includes/funkcje.php on line 519

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'includes/rss_fetch.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php52/usr/share/pear:/opt/alt/php52/usr/share/php') in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/programy-biznes/includes/funkcje.php on line 519

Różne

copyright © Pcwiedza.pl