Programy biznes
Kcik pocztkujcego

Gimp Tworzenie listy zadań w ProjectLibre

    W niniejszym artykule wstawimy do programu ProjectLibre uprzednio utworzonej listy zadań, które trzeba wykonać przy naszym fikcyjnym remoncie. Zapraszam nie tylko do lektury ale do uruchomienia programu i nauki poprzez praktykę.

    Zdecydowałem się nie opisywać kolejno funkcji programu, ale na konkretny przykład ponawiając prośbę czytelnika, by nie czytał na sucho, lecz od razu działał razem ze mną.

projectlibre_01.jpgUruchamiamy program i tworzymy nowy projekt klikając na ikonkę z napisem "New" z górnego menu a w nowo otwartym okienku dialogowym wpisujemy nazwę projektu, osobę zarządzającą nim datę startową oraz ewentualne notatki i wciskając guzik "OK".
projectlibre_02.jpg

Program uruchomi się w widoku Gantt i już teraz możemy wpisywać nasze zadania do wykonania.

Wpisujemy w miejscu "Name" - nazwę konkretnego zadania a reszta zostaje automatycznie dopisana, czyli czas jest prognozowany na 1 dzień czas zaczęcia to będzie dzisiaj.

Wpiszmy więc wszystkie zadania łącznie z tymi głównymi bardzo ogólnymi jak np. "Remont łazienki", które później uszczegóławiamy w kolejnych krokach.

Dla uproszczenia przykładu rezygnuję z opisu kuchni. Przy zbyt dużej ilości danych przykład mógłby być niepotrzebnie rozbudowany.

(UWAGA! Dla potrzeb tego ćwiczenia wystarczy tylko skopiować z artykułu "Tworzenie listy zadań" konkretne zadania i wkleić hurtem klikając ctrl+v na pierwszej pozycji "Name")

projectlibre_03.jpg

Gdy wstawimy wszystkie zadania powinno to wyglądać mniej więcej tak jak obok.

Teraz pasowałoby wyznaczyć podzadania głównych operacji. 

projectlibre_04.jpg

Klikamy więc na wszystkich podzadaniach wchodzących w skład zadania o nazwie "Remont łazienki" a następnie wciskamy klawisz shift na klawiaturze i klikamy na ostatni z tej grupy. Powinno to zaznaczyć wszystkie operacje pomiędzy nimi.

Następnie z górnego menu wybieramy "Task" i wtedy niżej uwidoczni się ikonka "Indent", którą klikamy czyniąc "Remont łazienki" zadaniem grupującym wszystkie uprzednio zaznaczone. Zróbmy tak samo zadaniami dla remontu korytarza i pokoi.

projectlibre_05.jpgEfekt tego działania widać obok na obrazku. Zauważmy, że formatowanie wszystkich podzadań jest nieco wcięte oraz, że przy nazwie zadania głównego np. "Remont łazienki" na wykresie Gantta jest oznaczone na czarno jako zadanie grupujące.


Czytaj dalej: Tworzenie listy zadań w ProjectLibre
Warning: include_once(includes/rss_fetch.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/programy-biznes/includes/funkcje.php on line 519

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'includes/rss_fetch.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php52/usr/share/pear:/opt/alt/php52/usr/share/php') in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/programy-biznes/includes/funkcje.php on line 519

Różne

copyright © Pcwiedza.pl