Programy biznes
Kcik pocztkujcego

Gimp Tworzenie zadań cyklicznych

    Niekiedy zachodzi taka potrzeba, żeby wykonywać zadanie co jakiś czas cyklicznie. Przykładowo w każdy poniedziałek i środę jeździmy wyceniać nowe zlecenia, by to wprowadzić ręcznie do zwykłego kalendarza potrzebowalibyśmy dużo czasu. Natomiast w elektronicznym kalendarzu takim jak EssentialPIM jest to niezwykle proste. 

Tworzenie zadań cyklicznych

harmonogram_15.jpg

Wystarczy kliknąć dwukrotnie na konkretne zadanie i oknie edycji zadania (lub przy tworzeniu nowego) wybrać opcję "Powtórz zadanie". W naszym przypadku chcemy, by zadanie powtarzało się w każdy poniedziałek i środę aż do wakacji.

Wybieramy więc guzik "Więcej" a następnie w nowo otworzonym okienku w sekcji "Reguła powtarzania" wybieramy co tydzień i po prawej stronie zaznaczamy poniedziałek i środę.

Dodatkowo w dziale "Zakres powtarzania" dajemy odpowiednią datę albo też ilości powtarzania ja dałem 47 obserwując datę przy opcji "Koniec" tak, by ustaliła się na końcu czerwca. Zatwierdzamy zmiany i... gotowe.

harmonogram_16.jpg

Zauważmy, że zadanie dodatkowo pojawiło się oprócz poniedziałku również i w środę. Dodatkowo w każdym z nich wyświetla się czarna ikonka złożona z dwóch strzałek tworzących razem okrąg, która oznacza, że zadanie będzie wykonywane cyklicznie.

harmonogram_17.jpg

Zobaczmy jak będzie to wyglądało w podglądzie miesięcznym. Zadania są rzeczywiście cyklicznie powtarzane.

Zauważmy, że w tym widoku przesunąłem widok na marzec i dalej występują one, czyli wszystko działa poprawnie.Czytaj dalej: Terminarz - różne widoki
Różne

copyright © Pcwiedza.pl