Programy biznes
Kcik pocztkujcego

Gimp Zarządzanie zadaniami

    Jak to stwierdził Peter Drucker nie da się zarządzać czymś czego nie da się zmierzyć. W myśl tej zasady nawet najlepszy program, który będzie oderwany od naszej rzeczywistości projektowej nie będzie wskazywał czy projekt jest już opóźniony czy też można pracować bez pośpiechu.

Synchronizacja rzeczywistości z programem

     Aby wspomniany w poprzednim artykule wykres RYG umożliwiający monitorowanie zadań działał poprawnie należy na bieżąco aktualizować status wykonanych prac dla każdego z wykonawców. Dokonujemy tego następujący sposób:

lancuch_krytyczny_11.jpg

Klikamy prawym klawiszem myszy na zadaniu, które chcemy zacząć wykonywać i wybieramy "Rozpocznij pracę nad zadaniem".

lancuch_krytyczny_12.jpg

Uruchomi się wówczas okienko w którym będzie wpisana data i godzina, którą dodatkowo możemy zmienić klikając na ikonkę kalendarza a następnie potwierdzić datę i po wprowadzeniu ewentualnego komentarza zatwierdzić rozpoczęcie prac nad tym zadaniem.

Tym sposobem program "wie" w którym punkcie znajdują się prace. Jednak gdy zadanie trwa wiele dni, to by precyzyjnie można było określić na jakiem etapie jesteśmy trzeba dodatkowo wprowadzić do programu informacje w ilu procentach jest zrealizowane to konkretne zadanie. Zobaczmy jak można to zrobić.

lancuch_krytyczny_13.jpg

Ustalamy procent zaawansowania prac.

By tego dokonać znów klikamy prawym klawiszem na danym zadaniu.
Tym razem wybieramy jednak "Ustal procent zaawansowania"

lancuch_krytyczny_14.jpg

Następnie w nowo otwartym oknie wybieramy w ilu procentach zadanie zostało wykonane. Należy zauważyć przy tym fakt, iż ta operacja ma wpływ na prognozowanie zużycia bufora, co jest widoczne w prawym górnym rogu.

Gdy więc dokonamy akutalizacji wykonania pracy na zadaniem z 10% na 80% to bufor z pola czerwonego może przejść na żółty czy nawet zielony.

Dlatego, by bufor wskazywał właściwie należy aktualizować procent wykonania zadań zgodnie z jego faktycznym stanem.

 

Czytaj dalej: Project+ - dodawanie zadań
Warning: include_once(includes/rss_fetch.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/programy-biznes/includes/funkcje.php on line 519

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'includes/rss_fetch.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php52/usr/share/pear:/opt/alt/php52/usr/share/php') in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/programy-biznes/includes/funkcje.php on line 519

Różne

copyright © Pcwiedza.pl