Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookiesTworzenie gier 2D i 3D
Animacja 2d
Grafika 3D
Tworzenie muzyki

Kącik początkującego

Gimp Pisanie aplikacji na Androida

    Android stał się bardzo popularną platformą dlatego też warto rozważyć czy pisanie aplikacji na Androida we własnym zakresie nie przyniesie naszej firmie dużych korzyści.

    Ponieważ ilość telefonów z systemem Android jest ogromna na całym świecie dlatego też wiele firm zdecydowało się na ekspansję tego rynku poprzez tworzenie oprogramowania oraz gier mobilnych.

Od czego zacząć pisanie aplikacji na Androida?

Podstawowym środowiskiem do pisania aplikacji na ten system są narzędzia oferowane przez producenta. Możemy wówczas korzystać z języka Java, która nieco różni się od zwykłej Javy jednak jest bardzo podobna.

Dla tych, którzy chcą tworzyć gry to jednym z najlepszych rozwiązań będzie skorzystanie z gotowego silnika do gier np. Corona SDK, Unity 3d, Cocos2d itp. Gdy chcemy tworzyć aplikacje mobilne biznesowe wówczas możemy rozważyć użycie naturalnego środowiska czyli Javy choć zastosowanie to nie wyklucza użycia np. silnika Corona SDK.

Jednym z wyborów jakie preferuję osobiście jeśli zaczynamy dopiero naszą przygodę z programowaniem mobilnym a nie znamy dostatecznie dobrze Javy jest użycie np. narzędzia o nazwie Corona SDK, gdzie programujemy za pomocą łatwego w nauce i użyciu języka o nazwie LUA. Dzięki wielu ułatwieniom jakie daje nam producent tego oprogramowania możemy w bardzo krótkim czasie zrobić ciekawą i skomplikowaną grę 2D.

Również silnik Unity3d zasługuje na wyjątkową uwagę ze względu na to, że daje on nam możliwość tworzenia wielu rzeczy wizualnie i to w trzech wymiarach.

Zapraszamy również na kurs Corona SDK na tej stronie.
Warning: include_once(includes/rss_fetch.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/tworzenie-gier/includes/funkcje.php on line 548

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'includes/rss_fetch.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php52/usr/share/pear:/opt/alt/php52/usr/share/php') in /home/ekoinst/domains/pcwiedza.pl/public_html/tworzenie-gier/includes/funkcje.php on line 548

Różne

copyright © Pcwiedza.pl