Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Program do odczytywania pdf

   W artykule tym chciałbym przedstawić najbardziej znany a do tego darmowy program do odczytywania pdf a mianowicie Acrobat Reader.

Zastosowanie programu Acrobat Reader:

  • Umożliwia odczytanie plików z rozszerzeniem .pdf
  • Łatwe przeglądanie czasopism i książek w wersji elektronicznej,
  • bezproblemowe drukowanie, niezależnie od systemu, od drukarek.
  • zapisywanie dokumentów, które muszą wyglądać identycznie na każdym komputerze, np. faktury, umowy itp.

Może ktoś zapytać po co został stworzony PDF, kolejny standard?
Otóż założenia formatu PDF są takie, że dokument (książka, praca, gazeta, itd.) zapisana w tym formacie na każdym komputerze, pod każdym systemem ma wyglądać identycznie!
      Nie wiem czy ktoś z Was próbował kiedyś przenieść płytkę z dokumentem worda do znajomego, by u niego wydrukować poukładany tekst? Z doświadczenia wiem, że wszystko się rozjeżdrza, tzn. nagłówki, od których miał się zaczynać rozdział często są przesunięte i trzeba wszystko przeglądać i poprawiać od nowa.
      Taki dokument wystarczy zapisać w postaci PDFa i możemy pójść choćby do kafejki internetowej i tam wydrukować bez obawy, że coś się przemieści bez naszej wiedzy i zgody.

      Instalacja Acrobata Readera jest bardzo prosta.

01_acrobat.jpg

Najpierw należy go ściągnąć z Internetu wystarczy w googlach wpisać nazwę Acrobat Reader download i już znajdziemy wiele stron, które umożliwią nam ściągnięcie tego programu. Ja ściągnąłem ze strony dobreprogramy.pl

02_acrobat.jpgInstalacja sprowadza się do uruchomienia instalatora poprzez podwójne kliknięcie i potwierdzenia kilka razy instalacji ("Dalej", warunków licencji - darmowej).

Po zainstalowaniu program jest od razu gotowy do użycia. Teraz gdy znajdziemy w Internecie książki e-booki, instrukcje obsługi itp. dokumenty zapisane w pdfie,  bez problemu będziemy mogli otwierać je i korzystać z ich zawartości.

Jeśli chcemy zapisać nasz dowolny dokument w formacie pdfa możemy w łatwy sposób to zrobić, korzystając z pakietu OpenOffice. Wystarczy kliknąć na ikonkę pdf i cały otwarty dokument zostanie zapisany do pliku .pdf.


Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl