Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Darmowa strona czy własna domena?

     Gdy chcemy zaistnieć w sieci możemy to zrobić na wiele sposobów. Do najprostszych z nich należą między innymi zarejestrowanie się w darmowej sieci blogowej i w kilka kliknięć mamy swoją stronę.

      Niestety takie rozwiązanie ma swoje ogromne wady a mianowicie uzależniamy się od właściciela sieci blogowej.
Z początku może się to wydawać nieistotne, jednak im więcej włożymy swoich wysiłków w swoją stronę tym często większą wartość będzie ona miała. Czyli im więcej materiałów na niej umieścimy oraz im więcej czasu spędzimy na jej promowaniu tym większa może być strata w przypadku, gdyby właściciel sieci blogowej zrezygnował ze swojej działalności i zamknął taką sieć.
Nikt nam przecież nie zagwarantuje, że będzie ona trwała wiecznie. Czyli w bardzo łatwy sposób możemy utracić wiele godzin, czy dni a nawet miesięcy swojej pracy. To wszystko może pójść na marne...
Poza tym gdy chcemy dodatkowo dodać jakąś nową funkcjonalność, np. sklep internetowy do naszej strony to może się okazać to niemożliwe, czyli dość często będziemy ograniczani przez właściciela sieci i uzależnieni od jego polityki.

Oczywiście jeśli będzie to prosta strona, na którą poświęcimy kilka godzin to rzeczywiście może szkoda marnować środków na wykupywaniu serwera i domeny, ale i tak nie mamy pewności, czy z czasem strony tej nie rozwiniemy i wtedy może być problem.

Rozwiązanie optymalne - wykupine miejsce na serwerze i własna domena

     Gdy natomiast strona jest umieszczona na zarządzalnym serwerze (nie zawsze musi być to serwer płatny, czy też bardzo drogi) i dodatkowo na własnej domenie wówczas to my jesteśmy jej właścicielami. Sami jesteśmy decydentami. Robimy wówczas kopię bezpieczeństwa i nawet gdyby serwer się okazał nie taki jaki byśmy chcieli to w każdej niemalże chwili możemy go zmienić przegrywając pliki w nowe miejsce.
Poza tym na serwrze strona jest pod naszą kontrolą i możemy dowolnie ją modyfikować, doinstalowywać nowe skrypty, dodawać nowe funkcjonalności.

Najważniejsza jest zatem własna domena w szczególności, gdy zamierzamy poświęcić sporo czasu naszej stronie WWW.


Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl