Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Darmowe domeny pl

    Przeszukując sieć internet często możemy natknąć się na reklamy typu darmowe domeny pl. Czy faktycznie są one całkowicie za darmo? W artykule zajmiemy się tą sprawą.

    Gdy poszukujemy domeny do swojej strony w języku polskim, wówczas warto wybrać ją z końcówką .pl. Te domeny są płatne i trzeba wiedzieć to, że domenę kupujemy na jakiś okres czyli np. z reguły na jeden rok, czyli za rok trzeba będzie znowu zapłacić za odnowienie domeny i niekoniecznie tyle samo co przy pierwszym zakupie...

Uwaga na promocje na darmowe domeny pl

W sieci możemy czasami trafić na różne promocje, które pozwalają na zamówienie domeny pl za darmo. Trzeba jednak dobrze przyjrzeć się takiej ofercie, gdyż może to oznaczać, że pierwszy rok jest za darmo, jednak przyszłe lata mogą nie być już tak atrakcyjne cenowo i przykładowo taka domena może kosztować brutto ponad 100zł.

Wtedy trzeba sobie przeliczyć czy nie warto lepiej zapłacić paręnaście złotych w pierwszym roku po to by w przyszłych latach było taniej, bo różne firmy mogą oferować inne ceny dla odnowienia domeny i w okresie kilku lat może się okazać, że byłoby taniej zapłacić za domeny w pierwszym roku niż kupować darmowe domeny pl...
Domenę oczywiście, że możemy przenieść gdzieś indziej, gdzie jest taniej, jednak warto czytać umowę, żeby się nie okazało, że podpisaliśmy ją na dwa lata i dopiero po tym czasie będziemy mogli przenieść umowę lub też ta operacja może być płatna zawsze lub np. do drugiego roku.

     Innym rodzajem promocji może być darmowa domena przy drogim hostingu na początku lub nawet przez cały czas wówczas jeśli decydujemy się na ten serwer to jest to dobre rozwiązanie o ile oczywiście nie wiąże się to z żadnymi karami gdybyśmy chcieli domenę przenieść lub zrezygnować z serwera.


Końcowa rada na darmowe domeny pl WWW

    Gdy kupujemy domenę z myślą o jej przedłużaniu to warto wybrać takiego dostawcę, który będzie po pierwsze miał dobrą opinię, po drugie oferował zarówno tani zakup domeny jak również jej późniejsze odnowienie. No i oczywiście można korzystać z darmowych domen oferowanych przez hostingodawcę jeśli jest taka możliwość.


Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl