Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Darmowe rozmowy przez Internet - Voip

    W dobie Internetu rozmowy telefoniczne stały się tanie dzięki usłudze Voip. Sam ten fakt nie wniesie w nasze życie nic oszczędności jeśli go nie wdrożymy w życie. Dziś spróbuję przybliżyć tematykę telefonii Voip.

     Telefonia Voip daje nam możliwość korzystania z darmowych rozmów telefonicznych w kraju i za granicą na stacjonarne telefony a w niektórych krajach nawet na komórki. Przykładem tu są Stany Zjednoczone.

Co daje nam konto Voip w sieci Betamax i ile kosztuje doładowanie?

  • po założeniu konta i doładowaniu 10euro netto raz na kwartał możemy dzwonić na numery stacjonarne w Polsce i wielu krajach za granicą za darmo z limitem 5 godzin tygodniowo.
  • dodatkowo te 10 Euro możemy wykorzystać na rozmowy, które są płatne, czyli np. na komórki
  • dzięki takiemu kontu zyskujemy możliwość porozumiewania się ze swoimi znajomymi będącymi poza granicami Polski często nie płacąc za połączenia ani grosza!

Jeśli zatem korzystamy tylko z darmowych rozmów i nie przekraczamy limitu 5 godzin tygodniowo nie naruszamy wtedy kwoty 10Euro i te rozmowy nas nic nie kosztują. Oczywiście raz na 4 miesiące musimy doładować konto by dzwonić za darmo, jednak te kwoty się sumują jeśli ich nie wykorzystamy.

Czy zawsze co 4 miesiące musimy doładowywać konto?

    Jeśli nie chcemy doładowywać co 4 miesiące konta możemy też zrobić tak, że doładowujemy raz na 4 miesiące a następnie wydzwaniamy to co pozostało, bo po 4 miesiącach rozmowy stacjonarne też stają się płatne i na przykład dla Voipdiscounta minuta kosztuje 0,015E, co daje około 11 godzin rozmów na telefony stacjonarne w Polsce. Po wykorzystaniu tej kwoty możemy doładować ponownie i znów korzystać przez 4 miesiące z darmowych rozmów.


copyright © Pcwiedza.pl