Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Darmowy hosting bez reklam?

    Czasami potrzebujemy taniego a nawet darmowego serwera WWW. Warto wiedzieć, że takie rzeczy się jeszcze zdarzają i można niekiedy załapać się na coś wartościowego nawet za darmo.

 hosting_bez_reklam.jpg  Decyzja jaki hosting wybrać uzależniona jest od wielu czynników. Wszystko zależy od tego, czy stawiana przez nas strona www jest bardzo ważna czy też nie.
Niestety przy wyborze hostingu darmowego jesteśmy narażeni na jeden duży problem a mianowicie otrzymujemy za darmo coś co kosztuje. Czyli albo my albo dostawca usługi zapłaci za te koszty. Nie ma tu nic za darmo. Zatem jaką motywację może mieć ktoś co daje nam serwer za darmo? Może chcieć zarabiać reklamie, ale gdy jest to hosting bez reklam to co wtedy? Wówczas może wybrać model biznesu taki, że daje coś za darmo w celu rozpromowania swojej marki lub też może dać serwer o niewysokich parametrach a za lepszy będziemy musieli zapłacić.
Wówczas nie jest to takie złe rozwiązanie zarówno dla jednej jak i drugiej strony.


Co jednak musimy wiedzieć wybierając darmowy hosting bez reklam?

     Otóż wtedy dobrze jest wyrobić sobie nawyk robienia częstej kopii strony WWW, gdyż gdy za coś nie płacimy to nigdy nie mamy pewności czy strona będzie długo w sieci i w razie gdyby dostawca zwinął interes wtedy gdybyśmy nie mieli kopii zapasowej mogłoby się okazać, że straciliśmy stronę, albo będziemy musieli kontaktować się z dostawcą czy nie ma czasem w miarę świeżej kopii naszej strony. Oczywiście ten sam nawyk powinniśmy sobie wyrobić przy płatnych serwerach, niemniej jednak ryzyko przy darmowym hostingu wydaję się być większe.

Gdzie szukać darmowy serwer bez reklam?

Jednym ze znanych na rynku darmowych hostingów jest hostinger.pl

Gdy jednak potrzebujemy serwera na jakąś ważną stronę, wówczas warto pomyśleć nad płatnym serwerem choć niekoniecznie drogim. Może to być np. Linuxpl.com


Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl